لیست انیمه هایی که دوسشون دارم
فرهنگ و هنر

لیست انیمه هایی که دوسشون دارم

5آیتم / 68رای‌دهنده / 81رای 18 اردیبهشت 1398

لیستی از

امیر دانشی پور

من همیشه قدرت تخیل و داستان سرایی شرقی ها رو دوست داشتم. قدرت کنار هم قرار دادن تراژدی، طنز، اسطوره سازی، تکنولوژی و علم و خیلی چیزهای دیگر که واقعا در کشورهای خاورمیانه که کمترین هوش رو دربین جوامع دارند، دیده نمیشه. درسته که بیشتر انیمه های ژاپنی دارای قهرمان های نوجوونه ، اما این نشون دهنده ی هوش و زکاوت اون هاست که روی نوجوون هاشون به عنوان شگفتی و اسطوره نگاه می کنن و براشون اینجوری جایگاه سازی می کنن.

  1
 1. برزرک - به ژاپنی: ベルセルク Beruseruku ؛ به انگلیسی: Berserk

 2. رای بدهید
  2
  11

  برزرک (به ژاپنی: ベルセルク Beruseruku)؛ (به انگلیسی: Berserk) یک مجموعه مانگا ژاپنی است که توسط کنتارو میورا نوشته و طراحی شده‌است. داستان برزرک در قرون وسطی و در یک دنیای خیالی حول محور شخصیت گاتس، یک مزدور یتیم و گریفیث رهبر گروهی از مزدوران که به «گروه شاهین» معروف بودند، رخ می‌دهد.برزک به معنی دیوانگی و جنون بسیار زیاد است. جایی که شخصیت اصلی داستان یعنی گاتس Guts با خیانت بهترین دوستش و تجاوز به عشقش و کشته شدن دوستانش مواجه می شود، جایی که حتی تولد نحس گونه اش، زندگی پر از درد و رنجش هم به آن اندازه برایش سخت نبوده است. بعد از این ماجرا دنیا با پدیده ای مواجه می شود که سیاه ترین موجودات که آن ها را میکشند، آن ها را بازی می دهند و بر اونها حکومت میکنند، حال به عنوان نجات دهنده در کنارشان هستند و گاتس با تمام دردها و رنج هایش با چند همراه با تمام این شیاطین باید بجنگد. به نظر شما آیا باز انسان ها در بازی شیاطین گرفتار شده اند؟ من مانگای این داستان رو به انیمه اش ترجیح میدم.حتما بخونیدش

  2
 3. مجموعه انیمه های هلسینگ - به ژاپنی: ヘルシング Herushingu؛ به انگلیسی: Hellsing

 4. رای بدهید
  3
  13

  داستان مجموعه دربارهٔ یک سازمان سری و مخفی به نام هلسینگ است که هدف اصلی آن مبارزه با خون‌آشام‌ها، غول‌ها و موجودات فراطبیعی دیگر است که انگلستان را تهدید می‌کند. شخصیت اصلی داستان، خون‌آشامی قدیمی و قدرتمند به نام آلوکارد است که برای سازمان هلسینگ کار می‌کند. جذابیت این انیمه شخصیت الوکارد است. یک خون آشام شیطانی که در نهایت خشونت و غیر انسانی بودنش، بالاترین مبارزات رو با انسان ها داره! تا جان دیگر انسان ها را نجات دهد. هرچند که یک تعهد در این زمینه دارد اما با تمام وجودش از عامه انسان ها دفاع میکند. موضوع جالب دیگر در این انیمه ها نمایش سو استفاده از دین و مذهب در جهت قتل عام و حفظ قدرت شیطانیست که الوکارد با آن مبارزه میکند.

  3
 5. دفتر مرگ - به ژاپنی: デスノート Desu Nōto، به انگلیسی: Death Note

 6. رای بدهید
  3
  12

  لایت یاگامی، مرد جوانی که از جرم و بزهکاری بیزار است، تصادفاً دفتری پیدا می‌کند که رویش نوشته‌شده DEATH NOTE (دفتر مرگ). در صفحهٔ اول دفتر توضیح داده شده که اگر نام شخصی در دفتر نوشته شود و نویسنده در همان حال چهرهٔ شخص را در ذهنش مجسم کند، آن شخص پس از۴۰ ثانیه بر اثر حمله قلبی خواهد مرد. لایت در صدد استفاده از دفتر بر می‌آید.لایت؛ شخصیت اصلی دفتر مرگ، یک پسر بسیار باهوشی است که در حدود ۱۷ سال سن دارد. هنگامی که دفتر مرگ توسط ریوک (یکی از خدایان مرگ)، در دنیای انسان‌ها انداخته شد، لایت اولین کسی بود که به طور اتفاقی با این دفترچه رو به رو شده و پی به راز آن می‌برد و شروع به کشتن خلاف کارها می‌کند. در این حال مردم به او لقب کیرا (قاتل) می‌دهند، در این حال لایت (کیرا) برای پاک کردن پلیدی از دنیا و ساختن آرمانشهر و حکم‌رانی بر دنیای جدید، دست به کشتن انسان‌های فاسد می‌زند و او خودش را عدالت خطاب می‌نماید. اوج قدرت کیرا مصادف می شود با جنایت های وحشتناک. این جور وقایع درواقع به خوبی این موضوع رو نشون میدن که انسان هیچ وقت ظرفیت خدا بودن را نخواهد داشت. انسان سراسر پر است از خواستن و امیال پایان ناپذیر. بنابراین در روند داستان به زیبایی تناقضات آرمان گرایی و امیال انسانی رو شاهد هستیم.

  4
 7. انیمه ناروتو - به ژاپنی:ナルト، به انگلیسی: Naruto

 8. رای بدهید
  4
  13

  درون‌مایهٔ داستان ناروتو بیشتر دربارهٔ نینجاهای دارای قدرت‌های مافوق طبیعی و استفادهٔ آن‌ها از چاکرا برای جنگیدن است.شخصیت اصلی این ماجرا نینجایی نوجوان و پرشور و شوق به نام ناروتو اوزوماکی است که تلاش دارد توجه و احترام اطرافیانش را نسبت به خود جلب کند. بزرگ‌ترین آرزوی وی این است که روزی هوکاگه (بالاترین مقامی که یک نینجا می‌تواند در کونوها، وطن ناروتو به‌دست آورد) شود. در این انیمه شاهد هستیم که ناروتو چطور با تمام سختی ها و تنهایی های کودکی اش دارای روح و دلی بزرگ است که عامل اتصال انسان های مختلف به یکدیگر می شود و همواره به این اعتقاد دارد که درون همه ی انسان ها خوبی وجود دارد. حتی قاتل ترین اونها!

  5
 9. توکیو غول - به ژاپنی: 東京喰種-トーキョーグール- Tōkyō Gūru) ، به انگلیسی : Tokyo Ghoul

 10. رای بدهید
  6
  14

  داستان دربارهٔ پسری ۱۸ ساله به نام کن کانکی است که با دختری به نام ریزه که هر دو همسن هستند و در خواندن کتاب با یکدیگر تفاهم دارند، در کافه‌ای که معمولاً به آنجا می‌رود آشنا می‌شود. کانکی غافل از اینکه ریزه یک غول (موجودات مرموزی شبیه به انسان که در پی شکار و خوردن گوشت انسان‌ها هستند) است مورد حمله او قرار می‌گیرد، اما در پی ناباوری کانکی جان سالم بدر می‌برد و به شدت مجروح می‌شود. پس از انتقال کانکی به بیمارستان، از آن غول بر روی او پیوند اعضا انجام می‌گیرد. این آغاز معلق شدن کانکی بین دنیای غولها و انسانهاست. در این حالت کانکی درمیابد که انسان ها می توانند غول های بالفعلی باشند که از هر غول دیگری خطرناکترند. تا جایی از این انیمه برام خیلی جذاب بود.