رازهای کاهش وزن
سبک زندگی

رازهای کاهش وزن

6آیتم / 5رای‌دهنده / 22رای 25 فروردین 1400

مسئله ی لاغری امروزه به عنوان یک صنعت در حال گسترش است که با روش های عجیب مردم در حال غرق شدن در آن هستند. در این جا ما به معرفی راه هایی مبتنی بر شواهد علمی می پردازیم.

  1
 1. نوشیدن چای سبز

 2. رای بدهید
  0
  3

  گرچه چای سبز حاوی مقادیر کمی کافئین است ، اما آن را با آنتی اکسیدان های قدرتمند به نام کاتچین بار می آورند ، که اعتقاد بر این است که برای تقویت چربی سوزی به طور هم افزایی با کافئین کار می کنند.

  sdp@ این را اضافه کرده است.
  2
 3. روزه داری متناوب (IF)

 4. رای بدهید
  1
  4

  این روش درواقع یک الگوی غذایی است که ساعات غذا خورن و گرسنگی را تعیین می کند و به نوع مواد غذایی نمی پردازد. مطالعات کوتاه مدت نشان می دهد که روزه داری متناوب به اندازه محدودیت مداوم کالری برای کاهش وزن موثر است.

  sdp@ این را اضافه کرده است.
  3
 5. نوشیدن قهوه

 6. رای بدهید
  0
  2

  مطالعات نشان می دهد که کافئین موجود در قهوه می تواند 3 تا 11 درصد سوخت و ساز بدن را افزایش داده و چربی سوزی را تا 10 تا 29 درصد افزایش دهد.

  4
 7. نوشیدن آب

 8. رای بدهید
  1
  3

  نوشیدن آب می تواند متابولیسم را 24-30٪ در طی 1 تا 1.5 ساعت تقویت کند و به شما کمک می کند تا چند کالری دیگر بسوزانید.یک مطالعه نشان داد که نوشیدن نیم لیتر آب (حدود 17 ساعت) قبل از غذا ، به رژیم های غذایی کمک می کند کالری کمتری مصرف کنند و 44٪ وزن کم کنند ، در مقایسه با کسانی که آب نمی نوشیدند.

  5
 9. خوردن پروتئین در صبحانه

 10. رای بدهید
  1
  3

  جایگزینی صبحانه با مواد پروتئینی مثل تخم مرغ به شما کمک کند تا 36 ساعت دیگر کالری کمتری بخورید و همچنین وزن و چربی بدن خود را کاهش دهید.

  6
 11. خوردن بیش تر فیبرها

 12. رای بدهید
  1
  3

  فیبر ها باعث می شوند احساس سیری زودتر ایجاد شده و هم چنین باعث تسریع عمل دفع مواد غذایی می شوند و از این دو طریق باعث کاهش وزن می شوند. متاسفانه نان و برنج فاقد سبوس از عوامل چاقی هستند.

  sdp@ این را اضافه کرده است.
  فکر می‌کنید این لیست ناقص است؟ آن را کامل‌تر کنید...