جذاب ترین نسخه از سری بازی های ندای وظیفه
کار و فناوری

جذاب ترین نسخه از سری بازی های ندای وظیفه

15آیتم / 10رای‌دهنده / 56رای 21 آذر 1397

سلسله بازی های ندای وظیفه (Call of Duty)، یکی از بهترین (و شاید بهترین!) بازی های سبک تیراندازی اول شخص بوده است. شاید کمتر کسی از علاقمندان به این سبک از بازی ها باشد که تا کنون پای نسخه های متعدد ندای وظیفه ننشسته باشد. طبق آمارها، تا پایان سال 2016، بیش از 250 میلیون نسخه از این بازی ها به ارزش بیش از 15 میلیارد دلار به فروش رسیده بود. از میان تمام نسخه های منتشر از سال 2003 تا امروز، به نظر شما کدام نسخه از این بازی جذاب تر بوده است؟

  1
 1. Call of Duty 2

 2. رای بدهید
  0
  5

  سال انتشار: 2005؛ دومین قسمت از سری اصلی ندای وظیفه هم درباره وقایع جنگ جهانی دوم ساخته شد و امتیازات بالایی را از سایت های مهم و معتبر بازی کسب کرد . از ندای وظیفه ۲ به عنوان یکی از برترین عناوین بازی در ارتباط با جنگ جهانی دوم یاد می‌شود.

  2
 3. Call of Duty 4: Modern Warfare

 4. رای بدهید
  0
  4

  سال انتشار: 2007؛ نسخه چهارم ندای وظیفه برای اولین بار از فضای جنگ جهانی دوم خارج شده و با محوریت جنگ در دنیای مدرن انتشار یافت.

  3
 5. Call of Duty: Black Ops

 6. رای بدهید
  0
  4

  سال انتشار: 2010؛ این بازی برای اولین بار در دوران ابتدایی جنگ سرد و در سال‌های ۱۹۶۱ تا ۱۹۶۸ و در ادامهٔ ندای وظیفه: جهان در جنگ روایت می‌شود. دورانی که آمریکا و شوروی به شکل‌های گوناگون و در نقاط مختلف دنیا برای یکدیگر خط و نشان می‌کشیدند، اما از ترس استفاده از سلاح‌های هسته‌ای و آغاز جنگ جهانی سوم، جرات رو در رویی مستقیم با یکدیگر را نداشتند. وقایع بازی در طول جنگ سرد و در مناطق مختلفی از جهان نظیر ویتنام، کوبا و کوهستان‌های برفی روسیه رخ می‌دهد. این بازی دارای رکوردهای منحصر به فرد خود است. عملیات سیاه در ۵ روز اولیه خود توانست ۶۵۰ میلیون دلار فروش کند و به عنوان بزرگترین و پول سازترین سرگرمی شناخته شود.

  4
 7. Call of Duty: Modern Warfare 2

 8. رای بدهید
  0
  3

  سال انتشار: 2009؛ جنگاوری نوین ۲ ششمین بازی از سری بازی‌های ندای وظیفه و ادامه نسخه چهارم بازی و در امتداد همان خط داستان است. این نسخه، امتیاز موفق ۹۴٪ را از متاکریتیک دریافت کرده و در تنها ۲۴ ساعت اول انتشارش، حدود ۴.۷ میلیون نسخه کپی فروش جهانی داشته است.

  5
 9. Call of Duty: Modern Warfare 3

 10. رای بدهید
  0
  3

  سال انتشار: 2011؛ نسخه سوم از جنگ در دنیای مدرن و در امتداد همان خط داستان منتشر شد. در این نسخه، یکی از بهترین از شخصیت های این بازی یعنی mactivish کشته می شود.

  6
 11. Call of Duty: Infinite Warfare

 12. رای بدهید
  0
  3

  سال انتشار: 2016؛ داستان بازی در آینده رخ می‌دهد. زمانی که در اثر افزایش جمعیت زمین از منابع طبیعی تخلیه می‌شود و انسان‌ها در قالب کلونی‌های متعددی تمام منظومه شمسی را در اختیار می‌گیرند.

  7
 13. Call of Duty: WWII

 14. رای بدهید
  0
  3

  سال انتشار: 2017؛ داستان بازی بعد از چندین نسخه، مجددا در زمان جنگ جهانی دوم می‌گذر.د قسمت داستانی در جبهه‌های غربی و دربارهٔ افراد یکی از جوخه‌های لشکر اول پیاده‌نظام ایالات متحده و دیگر متفقین از جمله مقاومت فرانسه روایت می‌شود.

  8
 15. Call of Duty

 16. رای بدهید
  1
  5

  سال انتشار: 2003؛ نخستین بازی از سری بازی ویدئویی ندای وظیفه استکه برای ویندوز ساخته شد. داستان بازی با محوریت جنگ جهانی دوم بوده و بسیاری از فاکتورهای خود را از بازی ویدئویی موفق مدال افتخار وام گرفته ‌است. در این بازی برای اولین بار شخصیت کاپیتان پرایس ظاهر شد.

  9
 17. Call of Duty: World at War

 18. رای بدهید
  1
  5

  سال انتشار: 2008؛ در این نسخه از بازی که باز به دوران جنگ جهانی دوم باز گشته بود، نبرد با سربازان ژاپن نیز برای نخستین بار وارد بازی شد. در این بازی هوش مصنوعی دشمنان بسیار پیشرفت کرده‌است. مثلاً سربازان پس از آسیب دیدن سریع خود را پوشش می دهند. همچنین حالت زامبی برای اولین بار در این سری وارد بازی شد.

  10
 19. Call of Duty: Black Ops III

 20. رای بدهید
  1
  3

  سال انتشار: 2015؛ این بازی در سال 2065 و چهل سال بعد از وقایع بلک اپس 2 اتفاق می افتد.

  11
 21. Call of Duty 3

 22. رای بدهید
  1
  2

  سال انتشار: 2006؛ تنها نسخه ای که برای کامپیوتر عرضه نشد و نها برای کنسول‌های بازی ساخته و عرضه گردید . ندای وظیفه ۳ به‌طور کلی نمرات بسیار خوب و نقدهای مثبتی از منتقدین دریافت کرد اما در مجموع بازی امتیازات پائین تری نسبت به ندای وظیفه ۲ گرفت.

  12
 23. Call of Duty: Black Ops II

 24. رای بدهید
  1
  2

  سال انتشار: 2012؛ داستان این بازی به دو بخش تقسیم شده‌ است، بخش نخست ادامه وقایع بلک اپس را دنبال می‌کند و بخش دوم در سال ۲۰۲۵ زمانی که سلاح‌های پیشرفته به وجود آمده ‌است، رخ می‌دهد. در عرض ۲۴ ساعت از شروع فروش بازی، بیش از ۵۰۰ میلیون دلار فروش کرد و تا سپتامبر ۲۰۱۳ رکورد بیشترین فروش بازی تاریخ را داشت.

  13
 25. Call of Duty: Ghosts

 26. رای بدهید
  1
  2

  سال انتشار: 2013؛ داستان این بازی نیز بر اساس وقایع تخیلی در زمان حاضر رخ می دهد. نقش اصلی در این بازی مربوط به "اشباح " است که متشکل از پرسنل آموزش دیده عملیات ویژهٔ آمریکا برای اجرای عملیات مخفی پشت خطوط دشمن هستند.

  14
 27. Call of Duty: Advanced Warfare

 28. رای بدهید
  1
  2

  سال انتشار: 2014؛ داستان بازی در سال ۲۰۵۴ میلادی بوده، که در آن کشورهای توسعه یافته از جمله ایالات متحده، از حمله به تأسیسات خود در سرتاسر جهان رنج می‌برند. بازیکن در نقش یکی از سربازان بزرگترین نیروهای نظامی جهان به مبارزه خواهد پرداخت.

  15
 29. Call of Duty: Black Ops 4

 30. رای بدهید
  2
  1

  سال انتشار: 2018؛ این بازی در چهارمین نسخه از زیرمجموعه بلک اپس بوده و داستان آن در سال 2043 اتفاق می افتد.

  فکر می‌کنید این لیست ناقص است؟ آن را کامل‌تر کنید...