اماکن دیدنی کاشان
سبک زندگی

اماکن دیدنی کاشان

7آیتم / 5رای‌دهنده / 20رای 5 خرداد 1398

لیستی از

Behi Rezaee

یکی از زیباترین مکان های دیدنی برای گردش بخصوص در فصل بهار ،کاشان یکی از شهرستانهای استان اصفهان است.دیدنی‌هایی معروف مثل باغ فین، حمام فین، مسجد آقا بزرگ در داخل شهر و مکان هایی مثل غار نیاسر کاشان در خارج از شهر، جاهایی هستند که باید حتما سر بزنین. اما این موارد همه این لیست نیست و جاهایی که فکر میکنین ارزش دیدن داره تو این لیست بیارین.

  1
 1. بازار سنتی کاشان

 2. رای بدهید
  0
  4

  این اثر ارزشمند ایران کهن که دارای پیشینه‌ای متعلق به دوران حکومت صفویان است، در کنار معماری کم‌نظیر و قرارگیری در مجاورت راه‌های بازرگانی باستانی، به یکی از زیباترین و پررونق‌ترین بازارهای سنتی ایران تبدیل شده است.

  2
 3. باغ فین کاشان

 4. رای بدهید
  0
  3

  باغ فوق العاده قشنگیه با درخت های قدیمی و سرسبز. سن بعضی از درخت هاش به ۳۰۰ سال می رسه. این باغ این باغ تبعیدگاه میرزا محمدتقی خان فراهانی ملقب امیرکبیر، صدراعظم ناصرالدین شاه بوده است.

  3
 5. غار رئیس(نیاسر) کاشان

 6. رای بدهید
  0
  3

  از عجایب و ویژگی‌های غار نیاسر کاشان، ساخته شدن آن توسط بشر است که تماما با دست کنده شده و احتمالا جهت برگزاری مراسم مذهبی ایجاد شده است.

  4
 7. خانه طباطبایی ها

 8. رای بدهید
  1
  4

  این خانه ترکیب زیبایی از هنر و معماری ایرانی است. در جای جای خانه آثار نقاشی، گچ بری و شیشه کاری های زیبایی را خواهید دید که قطعا شما را به وجد می آورد. این خانه مربوط به حاج سید جعفر طباطبایی نطنزی از بازرگانان نطنزی مقیم کاشان بوده که بعدها ثبت ملی شده و امروزه یکی از دیدنی های مهم و برجسته کاشان به شمار می رود.

  mhghodusi@ این را اضافه کرده است.
  5
 9. خانه عامری ها

 10. رای بدهید
  0
  2

  این خانه قدیمی و بزرگ، میراث دوران زندیه در شهر کاشان است که بعدها در دوران قاجار توسعه یافته است. خانه عامری ها یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری تاریخی این شهر به شمار می رود و گچبری‌ها، مقرنس کاری و منبت کاری‌ها از آن بنایی با معماری شگفت انگیز ساخته است.

  mhghodusi@ این را اضافه کرده است.
  6
 11. مسجد آقا بزرگ

 12. رای بدهید
  0
  2

  مسجد و مدرسه آقابزرگ، یکی از باشکوه ترین مساجد ساخته شده در دوران قاجاریه است که در زمان سلطنت محمدشاه قاجار ساخته شده است. گنبد این مسجد، یکی از بزرگترین گنبدهای آجری ایران است. تزیینات و معماری مسجد آقا بزرگ حتما شما را مبهوت خود خواهد کرد.

  sdp@ این را اضافه کرده است.
  7
 13. خانه بروجردی ها

 14. رای بدهید
  0
  1

  یکی از خانه های شگفت انگیز و قدیمی شهر کاشان است که اگر سری به آن بزنید، مبهوت معماری باشکوه آن می شوید! سرتاسر این خانه بزرگ، مملو از نقاشی ها، گچبری ها و نمادهای معماری ایرانیست که زیر نظر صنیع الملک، نقاش بزرگ ایران و عموی کمال الملک اجرا شده‌ است.

  mhghodusi@ این را اضافه کرده است.
  فکر می‌کنید این لیست ناقص است؟ آن را کامل‌تر کنید...