این رو نخون، چون باور نمی کنی! 10 فیلمی که شخصیت اصلی آن نام ندارند
فرهنگ و هنر

این رو نخون، چون باور نمی کنی! 10 فیلمی که شخصیت اصلی آن نام ندارند

10آیتم / 25رای‌دهنده / 46رای 21 اسفند 1399

لیستی از

masih

اگر این لیست 10 فیلم رو بخونی متوجه میشی که چقدر عجیبه تا الان متوجه نشدی، شخصیت اصلی فیلم هیچ اسمی نداره! این ده فیلم جزو برترین فیلم های جهانه. فیلم هایی که شاید بارها و بارها دیده باشی. و حتی برای دیگران تعریفش کرده باشی.اما هیچ وقت به این توجه نکردی که اسم شخصیت فیلم چی بود؟!پس همراه ما باش با این لیست و لذت ببر از چیزی که درمورد این فیلم های جذاب و خفن نمی دونستی.

  1
 1. باشگاه مشت‌زنی (Fight Club) - کارگردان: دیوید فینچر - محصول: ۱۹۹۹

 2. رای بدهید
  0
  5

  گذشت ۲۲ سال از ساخت این اثر، «باشگاه مشت‌زنی یا فایت کلاب» هنوز هم جزء یکی از آثار بحث‌برانگیز سینما است که عمدتا به دلیل پیچش داستانی فوق‌العاده‌ی آن حول شخصیت دوگانه‌ی کاراکتر اصلی فیلم است. در واقع با در نظر گرفتن باشگاه مشت‌زنی، سال ۱۹۹۹ یکی از بهترین سال‌ها برای سینما بود.

  2
 3. فیلم مادر! (!Mother) - کارگردان: دارن آرونوفسکی - سال ۲۰۱۷

 4. رای بدهید
  0
  4

  فضای فیلم با این حقیقت به پیش می‌رود که مخاطبان در حال تماشای فیلم، نسبت به اتفاقاتی که باعث از هم پاشیدن زندگی زناشویی لارنس در فیلم می‌شود، پریشان حال هستند. با امتناع از اینکه کاراکترها نامی برای خود داشته باشند، مادر اوضاع را بیشتر به هم می‌زند و از طرفی این امر روش آسانی است که از سوی نویسنده و کارگردان اثر یعنی دارن آرونوفسکی به منظور تأثیرگذاری بیشتر، انتخاب شده است.

  masih@ این را اضافه کرده است.
  3
 5. انیمیشن سینمایی دیو و دلبر (Beauty and The Beast) - سال ۱۹۹۱

 6. رای بدهید
  1
  6

  دیزنی کاراکتر‌های نمادین بسیاری دارد و طرفداران هم نام تمامی آن‌ها را می‌دانند. گذشته از همه‌ی این‌ها، بسیاری از انیمیشن‌های کلاسیک ساخته شده توسط دیزنی، نام قهرمان اصلی خود را بر روی عنوان اثر گذاشته‌اند. ولی اگر دقیق‌تر نگاه کنیم، یک استثنای بزرگ بین تمامی شاهزاده‌های دیزنی وجود دارد؛ نام اصلی دیو در «دیو و دلبر» چیست؟

  masih@ این را اضافه کرده است.
  4
 7. فیلم اکشن بیل را بکش: قسمت اول و دوم (Kill Bill: Volume 1 / Kill Bill: Volume 2) - کارگردان: کوئنتین تارانتینو

 8. رای بدهید
  1
  6

  کوئنتین تارانتینو در طی دوران فیلم‌سازی خود چندین بار تصمیم گرفته است تا کاراکترهایش را بدون نام باقی بگذارد. در «سگ‌های انباری» محصول سال ۱۹۹۲، قهرمانان فیلم با القابی مثل آقای سفید و آقای نارنجی شناخته می‌شدند، اما مهم‌ترین مثال از ساخته‌های تارانتینو شاید سری فیلم «بیل را بکش» باشد.

  masih@ این را اضافه کرده است.
  5
 9. دکتر هو (Doctor Who) - کارگردان: جفری ساکس - محصول: ۱۹۹۶

 10. رای بدهید
  0
  3

  نام‌ها قدرت را در دست دارند و به نظر می‌رسد که دکتر هو علاقه دارد بر روی این دانش سیطره داشته باشد. چنان که داستان تاریخی ارباب زمان گره از کار خود باز می‌کند و کشف‌های جدیدی در زمان جودی ویت‌تیکر رخ می‌دهد، ممکن است که نور بیشتری بر روی بخشی که در آن پاول مک‌گان نقش دکتر را در خط زمانی کاراکتر داستان بازی می‌کند، بتابد و شاید جواب معما به دست بیاید. به واقع، تعداد اندکی از افراد در کهکشان از نام اصلی این بیگانه‌ی نمادین آگاهی دارند.

  6
 11. بهترین انیمیشن مفهومی قطار سریع‌ السیر قطبی (The Polar Express)

 12. رای بدهید
  0
  3

  انتخاب جالب این بود که به غیر از بیلی، هیچ کاراکتری نامی برای خود نداشته باشد. شاید این تصمیم بود تا با آن ایده‌ی اینکه هر بچه‌ای می‌تواند به این سفر شگفت‌انگیز برود و خودش را در قالب یکی از این کاراکترها ببیند، ‌به نمایش درآید. در کنار این‌ها، به طور کلی خود داستان هم نمایش‌دهنده‌ی مهربانی و روح تعطیلات آخر سال است.

  masih@ این را اضافه کرده است.
  7
 13. انگاشته (Tenet)-کارگردان: کریستوفر نولان-محصول: ۲۰۲۰

 14. رای بدهید
  1
  4

  یک مامور مخفی سی آی ای، وارد ماموریتی بین‌المللی و فراتر از زمان می‌شود. او تنها سلاحی که دارد، کلمه تنت است و باید به کمک این کلمه، جلوی جنگ جهانی سوم را بگیرد. فیلم تنت، فیلمی اکشن و علمی تخیلی محصول سال ۲۰۲۰ کشورهای انگلستان و آمریکا به کارگردانی و نویسندگی کریستوفر نولان است. بازیگرانی چون جان دیوید واشنگتن، رابرت پتینسون، الیزابت دبیکی، مایکل کین، کنت برانا، آرون تایلر-جانسون، دیمپل کاپادیا و مارتین دونوان در فیلم تنت به ایفای نقش پرداخته‌اند. فیلم تنت مورد توجه منتقدان قرار گرفته و یکی از آثار شاخص سینمای جهان در سال ۲۰۲۰ به حساب می‌آید. فیلم تنت موفق به دریافت یک جایزه اسکار بهترین جلوه های ویژه شده است.

  8
 15. بهترین فیلم گانگستری به نام خوب، بد، زشت (The Good, The Bad ,The Ugly) - ۱۹۶۶

 16. رای بدهید
  1
  4

  افسانه‌ی یک هفت‌‌تیر‌کش تنها زمانی می‌تواند به درازا بکشد که هیچ کس از نام او با خبر نباشد. چیزی که شاید باید از آن ترسید یا باعث کج فهمی می‌شود، کاراکتری است که نامی برای خود ندارد و به همان سرعتی که در شهر ظاهر می‌شود، از شهر ناپدید می‌گردد. در نتیجه در فیلم «خوب، بد و زشت»، قهرمان داستان تنها با نام «مو بلوند» یا «مرد بدون نام» شناخته می‌شود.

  masih@ این را اضافه کرده است.
  9
 17. سرزمین زامبی‌ها (Zombieland / Zombieland: Double Tap)

 18. رای بدهید
  1
  3

  هنگامی که در تلاش برای بقا در جهان پسا آخرالزمانی هستیم، باید قانون‌های زیادی را رعایت کنیم. یکی از قوانین این است که مردم از نام واقعی خود استفاده نمی‌کنند و به جای آن، کاراکترهای اصلی با القاب خود شناخته می‌شوند؛ کلمبوس، تالاهاسی، ویچیتا و لیتل راک. تنها کاراکتری که با نام واقعی خود شناخته می‌شود، بیل ماری است که در غیر منتظره‌ترین نقش خود ظاهر شده است.

  masih@ این را اضافه کرده است.
  10
 19. راننده (Drive) - کارگردان: نیکولاس ویندینگ رفن - محصول:‌ ۲۰۱۱

 20. رای بدهید
  1
  2

  قش راننده‌ی فراری در یک فیلم بایستی بتواند از عهده‌ی برخی انتظارات برآید. آن‌ها بایستی هوشیار، تقریبا نامرئی و البته وقتی که پشت فرمان قرار می‌گیرند، بتوانند بی‌نقص باشند. اینجاست که به نظر فوق‌العاده می‌رسد که کاراکتر گاسلینگ تنها با نام «راننده» شناخته می‌شود.

  masih@ این را اضافه کرده است.