جدی ترین علایم ایدز و HIV که باید بهش توجه کنید
سبک زندگی

جدی ترین علایم ایدز و HIV که باید بهش توجه کنید

11آیتم / 0رای‌دهنده / 0رای 12 مهر 1398

لیستی از

masih

این روزها بخاطر خبر شیوع ایدز در روستای چنار محمودی لردگان، موضوع ایدز و HIV خیلی مهم شده. از همین رو تصمیم گرفتم تا علائم مهم و قطعی و نشانه های ایدز و بیماری HIV ، این ویروس خطرناک رو بنویسم. نکته ی مهم این است که علایم بیماری ایدز و یا علایم HIV به صورت مستقیم به این بیماری مربوط نمیشود، بلکه بخاطر تضعیف سیستم ایمنی بدن این علائم رخ می دهد. اما این‌گونه علائم را نمی‌توان به طور قطع علائم ابتلا به اچ‌آی‌وی و یا ایدز دانست. تشخیص ایدز نیازمند تشخیص علائمی از نقص شدید دستگاه ایمنی است، که به غیر از اچ‌آی‌وی چیز دیگری نمی‌تواند عامل آن باشد. این امر معمولا مستلزم آزمایش اچ‌آی‌وی است. بنابراین تنها راهی که می‌توانید از طریق آن بفهمید که به اچ‌آی‌وی مبتلا شده‌اید یا نه، آزمایش اچ‌آی‌وی است.

  1
 1. عفونت مكرر دستگاه تنفس فوقاني ( سينوزيت، برونشيت، اوتيت مديا، فارنژيت)

 2. 2
 3. علائم پوستي ( زخم هاي مكرر دهاني، درماتيت)

 4. 3
 5. اسهال مزمن بيش از يكماه

 6. 4
 7. تب بيش از يكماه

 8. 5
 9. برفک دهانی

 10. 6
 11. سل ريوي در يكسال اخير و يا سل خارج ريوي

 12. 7
 13. عفونتهاي باكتريايي شديد ( باكتريمي، پنوموني، مننژيت، عفونت مفصل، در گيريهاي مغزي)

 14. 8
 15. هرپس مزمن بيش از يكماه

 16. 9
 17. عفونت نهفته در اثر ایدز (HIV مزمن)

 18. در برخی افراد تورم مداوم گره های لنفاوی در طول HIV نهفته بالینی اتفاق می افته. در غیر این صورت هیچ علائم و نشانه خاصی در وضعیت عفونت بالینی نهفته وجود نداره. در این حالت ویروس HIV در بدن و در گلبول های سفید آلوده خون باقی می‌ماند. در صورتی که فردی با عفونت بالینی نهفته، تحت درمان ضد ویروسی قرار نگیره، روند پیشرفت بیماری به طور عمومی حدود ۱۰ سال طول میکشه. این دوره می تونه برای دهه ها در افرادی که از داروهای ضد ویروسی استفاده می کنن به درازا بکشد.

  masih@ این آیتم را به لیست اضافه کرده است.
  10
 19. عفونت سریع بر اثر HIV

 20. این نشونه ها وقتی بروز پیدا میکنه که ویروس به تکثیر و تخریب سلول های ایمنی ادامه بده : تب، خستگی، متورم شدن غدد لنفاوی ( معمولایکی از اولین نشانه های عفونت HIV همین تورم است )، اسهال، کاهش وزن، عفونت قارچی دهان و دندان (برفک دهان و لثه ها)، زونا.

  masih@ این آیتم را به لیست اضافه کرده است.
  11
 21. ایدز با علائم پیشرفته

 22. در صورتیکه فرد مبتلا به عفونت HIV تحت هیچگونه درمانی قرار نگیره روند پیشروی بیماری در فرد حدود ۱۰ سال طول میکشه. در طول این مدت، سیستم ایمنی بدن فرد به شدت آسیب می بینه و در نتیجه بدن فرد مستعد ابتلا به عفونت هایی مختلف میشه. عفونت هایی که معمولا برای یک فرد با سیستم ایمنی سالم مشکلی ایجاد نمی کنه اما برای فرد مبتلا به ویروس اچ.آی.وی میتونه خیلی دردسر ساز بشه. علائم و نشونه هایی که میشه در مرحله پیشروی ایدز بهش اشاره کرد عبارتن از : عرق شبانه، تب تکرار شونده، اسهال مزمن، بروز لکه های سفید مداوم یا ضایعات غیر معمول در زبان و یا دهان خود، خستگی مداوم و مبهم، کاهش وزن، خارش و یا برآمدگی های بر روی پوست.

  masih@ این آیتم را به لیست اضافه کرده است.
  فکر می‌کنید این لیست ناقص است؟ آن را کامل‌تر کنید...