بهترین روش های یادگیری برنامه نویسی
کار و فناوری

بهترین روش های یادگیری برنامه نویسی

5آیتم / 98رای‌دهنده / 109رای 24 مهر 1400

لیستی از

Mehrnoosh Zand

در سالهای اخیر تب تندی برای یادگیری برنامه نویسی و به اصطلاح برنامه نویس شدن ایجاد شده است. راه های زیادی هم برای یادگیری زبانهای مختلف برنامه نویسی وجود دارد. کسانی که به این حوزه علاقمند هستند در کلاسهای مختلف سرگردانند و فکر می کنند با شرکت در دوره های 40 ساعته می توانند یک برنامه نویسی حرفه ای شوند. اگر شما هم جزو آن دسته از افراد هستید که اینطور فکر می کنند باید بدانید که سخت در اشتباهید. 

در این لیست با چندتا از بهترین روشهای یادگیری برنامه نویسی آشنا خواهید شد. اما قبل از شروع خواندن لیست باید بدانید که هیچ روشی بدون تمرین فراوان، به حرفه ای شدن منجر نخواهد شد.

  1
 1. کارآموزی در تیم برنامه نویسی

 2. رای بدهید
  0
  21

  بعضی تیم های برنامه جوان مثلشرکت های نوپا و استارت آپ ها همچنین تیمهای دانشجویی، افرادی را بعنوان کارآموز برای تامین نیروی کار اولیه استخدام می کنند.

  mehrnoooshzande@ این آیتم را به لیست اضافه کرده است.
  2
 3. فیلم های آموزشی

 4. رای بدهید
  1
  21

  فیلم هایی که توسط برترین موسسات آموزشی جهان مثل لیندا، یودمی و … تولید می شوند و معمولا شامل یک دوره کامل از معرفی و نحوه نصب ابزارها تا کدنویسی و انجام یک پروژه کامل و… هستند بهترین گزینه برای افرادی که این روش را انتخاب کردند می باشند.

  mehrnoooshzande@ این آیتم را به لیست اضافه کرده است.
  3
 5. جستجو در اینترنت و گوگل

 6. رای بدهید
  2
  20

  بعضی ها اینترنت و گوگل را بهترین استاد میدونند، چون اعتقاد دارند هرچیزی را در گوگل می توان پیدا کرد. شاید بسیاری از برنامه نویس های حال حاضر هم از همین طریق برنامه نویس شده باشند. طرفداران این روش، یادگیری برنامه نویسی از طریق اینترنت را شیرین ترین راه می دانند زیرا به راحتی میتوانند در اینترنت بگردند و مطالب آموزشی زیادی را پیدا کنند.

  4
 7. کتاب های آموزش برنامه نویسی

 8. رای بدهید
  3
  19

  کتاب ها یکی از بهترین منابع برای یادگیری هستند. طرفداران این روش بر این باورند که کتاب ها منسجم‌ترین منبع برای یادگیری هستند و هر کتاب حاصل تلاش چندین ساله یک نویسنده است بطوری که نویسنده تک تک بخش های کتابش را با وسواس انتخاب و نوشته است.

  5
 9. شرکت در کلاس های آموزشی

 10. رای بدهید
  6
  16

  بعضی افراد رفتن به کلاس های برنامه نویسی را به دلیل حضور استاد و پروژه محور بودن، برای یادگیری برنامه نویسی پیشنهاد می دهند و چون معتقدند بهترین روش برای یادگیری برنامه نویسی تمرین و انجام پروژه است، روی این روش تاکید بسیاری دارند.

  فکر می‌کنید این لیست ناقص است؟ آن را کامل‌تر کنید...