10 کار که شما را یک مدیر موفق می کند
کار و فناوری

10 کار که شما را یک مدیر موفق می کند

11آیتم / 5رای‌دهنده / 28رای 8 اسفند 1397

خیلی ها می گویند مدیریت و مدیر بودن یک خصیصه ذاتی است. اما امروزه مشخص شده است که مدیریت یک علم است و بسیاری از نکات تبدیل شدن به یک مدیر موفق، اکتسابی است. موفقیت یک کسب و کار به میزان بسیار زیادی به مدیریت آن بستگی دارد. این مدیر یک سازمان است که می تواند نیروهای سازمان را به سمت موفقیت همسو کند و یا با تصمیمات اشتباه سازمان را متلاشی نماید! در این لیست، 10 کار که شما را تبدیل به یک مدیر موفق می کند را خواهید خواند. به نظر شما کدام عامل بیشتر از بقیه اهمیت دارد؟ رای بدهید و اگر عامل دیگری را در نظر دارید، آن را به لیست اضافه کنید.

  1
 1. بهترین افراد را انتخاب کنید

 2. رای بدهید
  0
  4

  شما هیچ وقت نمی توانید با کشتی به کره ماه سفر کنید! بنابراین همواره در مسیر، باید بهترین ها را همراه خود کنید. در سفر کسب و کار شما، باید افرادی را به عنوان همراه و هم مسیر انتخاب کنید که نه تنها کمبودها و کاستی های شما را پوشش دهند، که در تخصص شان هم بهترین باشند.

  2
 3. جریان پول تان را خوب مدیریت کنید

 4. رای بدهید
  0
  4

  به همان اندازه که خساست در خرج کردن پول به سازمان آسیب می زند، ولخرجی هم می تواند خطرناک باشد. کم نیستند شرکت ها و استارتاپ هایی که اگرچه بهترین مدل های کسب و کار را داشته اند، اما به خاطر عدم مدیریت منابع مالی، چه ولخرجی و چه خساست، زمین خوردند. پس پول تان را درست، به اندازه و به موقع خرج کنید.

  3
 5. مهارت برقراری ارتباط تان را تقویت کنید

 6. رای بدهید
  0
  3

  یک سازمان با ارتباطات درونی و بیرونی اش شکل می گیرد و شما به عنوان مدیر این سازمان، باید مهارت برقراری و ساماندهی این ارتباطات را به بهترین شکل داشته باشید. ارتباط موثر با مشتریان، شرکا، کارمندان، دولت و... همگی بستگی به توانمندی های شما دارد و نقص در هر کدام، می تواند سازمان را زمین بزند. بنابراین از بهبود مهارت های ارتباطی تان غافل نشوید.

  4
 7. فقط مدیر نباشید، یک رهبر باشید

 8. رای بدهید
  1
  4

  برای رشد سازمان، مدیر بودن یک اصل لازم است، اما کافی نیست! شما باید یک رهبر باشید. یک رهبر، اول خودش قله را فتح می کند و بعد کارمندان را به صعود به قله تشویق می کند؛ اما یک مدیر خشک و خالی، پشت میز می نشیند و به کارمندان دستور فتح قله را می دهد. خودتان انتخاب کنید: مدیر بودن یا رهبر بودن!؟

  5
 9. الهام بخش باشید

 10. رای بدهید
  0
  2

  یک مدیر موفق همیشه کارش را زودتر، بهتر و دقیق تر از کارمندانش انجام می دهد. عرق و پایبندی به کار و رشد سازمان باید در وجود شما به عنوان یک مدیر نهادینه شده باشد و کارمندان از رفتار شما انگیزه کافی برای کار را دریافت کنند. موفقیت باید در همه ابعاد در تار و پود سازمان شما و کارکنان تان ریشه کند و این کار تنها از یک مدیر الهام بخش برمی آید.

  6
 11. خودتان را رشد دهید

 12. رای بدهید
  0
  2

  به عنوان یک مدیر موفق، شما لازم نیست یک مدیر بازاریابی خبره، یک برنامه نویس قهار، یا یک مدیر پروژه با سابقه باشید. اما باید در زمینه های مختلف مهارت های خودتان را رشد و توسعه دهید. شما قرار نیست یک پلن بازاریابی با جزییات برای شرکت تدوین کنید، اما باید این توانایی را داشته باشید که پلن ارائه شده توسط تیم بازاریابی را تحلیل کنید. پس خودتان را دائما در حال یادگیری و رشد قرار دهید.

  7
 13. زمان را مدیریت کنید

 14. رای بدهید
  0
  2

  زمان، عامل مهم و جدایی ناپذیر در پیشبرد کارها است و مدیریت زمان، یک اصل غیرقابل اغماض در مدیریت سازمان. مدیریت زمان یعنی نه افراط و نه تفریط؛ یعنی نه عجله در به نتیجه رساندن کارها و نه کوتاهی و اغماض در تاخیرها. هر کدام از این ها به یک اندازه به کیفیت کار شما آسیب می رساند. زمان مناسب برای انجام هر ماموریت را تشخیص داده و تعیین نمایید و به صورت متعادل آن را مدیریت کنید.

  8
 15. مدیریت اخلاقی را تمرین کنید

 16. رای بدهید
  0
  2

  تجربه ثابت کرده کارمندان برای یک مدیر همدل، بهتر و کارآمدتر کار می کنند تا یک مدیر تافته جدا بافته. سعی کنید نه تنها در اتفاقات کاری همراه نیروهایتان باشید، که در تمام پستی ها و بلندی های زندگی کارمندان هم با آنها همراه شوید. درست است که نظم و انضباط کاری حرف اول را می زند، اما گاهی اوقات باید از زاویه دیگری به مسائل کاری نگاه کرد و مولفه های دیگری را در تصمیم گیری ها وارد نمود.

  9
 17. گاهی استراحت کنید

 18. رای بدهید
  0
  2

  سختکوشی خوب است، اما گاهی همین عامل می تواند به شما و سازمان آسیب بزند. کار بیش از ظرفیت شما، می تواند مضرات زیادی مثل کاهش تمرکز و قدرت تصمیم گیری را برای شما به همراه داشته باشد و به کاهش بازده یا شکست شما منجر شود. پس حتما زمان هایی را برای خودتان اختصاص بدهید و به کارهایی مورد علاقه بپردازید. حتی گاهی اوقات روال معمول را نقض کنید و با کارمندان در محیط کار، برنامه استراحت یا تفریح ترتیب دهید.

  10
 19. تیم تان را بسازید

 20. رای بدهید
  0
  1

  هیچ کسب و کاری به صورت یک نفره شکل نخواهد گرفت و رشد نخواهد کرد. نقاطی را که در آن ضعف دارید یا توانایی کافی را ندارید، پیدا کنید و برای ترمیم آن ها، افرادی را به تیم تان اضافه کنید. پیمودن مسیر رشد کسب و کار، بسیار دشوارتر از آن است که به تنهایی قابل طی کردن باشد!

  11
 21. تعادل کار و زندگی را حفظ کنید

 22. رای بدهید
  0
  1

  دقت کنید که ساعات کار شدیدا و قویا کار کنید و ساعاتی که در منزل هستید با خانواده باشید و به هیچ وجه اجازه تداخل این دو مورد را ندهید

  sayahnia@ این آیتم را به لیست اضافه کرده است.
  فکر می‌کنید این لیست ناقص است؟ آن را کامل‌تر کنید...