چطور یک راننده خوب و باشعور باشیم!؟
سبک زندگی

چطور یک راننده خوب و باشعور باشیم!؟

10آیتم / 7رای‌دهنده / 21رای 2 اردیبهشت 1398

به جرات میشه گفت که رانندگی ما ایرانی ها اصلا خوب نیست! هنر یک راننده خوب بودن دیگه چیزی نیست که بگیم مسئولین بیشتر رسیدگی کنند! یه چیزهایی هست که باید از خودمون شروع کنیم و یکی از اونها همین راننده خوبی بودنه. بیایید با هم مرور کنیم و ببینیم برای اینکه تو رانندگی جزو بهترین ها باشیم و در عین اینکه به بقیه احترام می ذاریم، از بقیه احترام ببینیم، چه کارهایی لازمه انجام بدیم. اینجا یه لیست از کارهایی که مارو یه راننده باشعور و فهیم نشون میده، می گذارم. شما هم اگر چیزی به ذهن تون می رسه، حتما اضافه کنید. بذاریم این لیست انقدر کامل بشه و بعد انقدر منتشرش کنیم تا بهترین راننده های دنیا رو توی ایران ببینیم!

  1
 1. هوای طبیعت را داشته باشیم

 2. رای بدهید
  0
  4

  هرگز زباله‌ای به فضای شهر و جاده پرتاب نکنیم، چون محیط‌زیست خانه اصلی ماست و باید آن را دوست داشته باشیم.

  mhghodusi@ این آیتم را به لیست اضافه کرده است.
  2
 3. منظم و حواس جمع باشیم

 4. رای بدهید
  0
  3

  از قبل برای مسیرمان برنامه‌ریزی دقیق کنیم و اگر در ترافیک قرار گرفتیم دستپاچه نشویم. اگر می خواهیم تغییر مسیر بدهیم، از قبل لاین حرکت مان را عوض کنیم و باعث ترافیک در تقاطع ها نشویم.

  mhghodusi@ این آیتم را به لیست اضافه کرده است.
  3
 5. فاصله‌ طولی را رعایت کنیم

 6. رای بدهید
  0
  2

  حتی اگر دست فرمان خوبی داریم، ولی باز هم با احتیاط رانندگی کنیم. حتما فاصله‌ی مجاز با خودروی جلویی را رعایت کنیم و برایمان مهم نباشد که بقیه در مورد دست فرمان ما چه فکری می‌کنند.

  4
 7. مسئولیت پذیر باشیم

 8. رای بدهید
  0
  2

  اگر خدایی نکرده جریمه شدیم، خطای خودمان را بپذیریم و با مامور پلیس چانی زنی نکنیم. همیشه متعهد باشیم تا رفتارهای نادرست خود را شناسایی کنیم و هرگز آنها را تکرار نکنیم.

  mhghodusi@ این آیتم را به لیست اضافه کرده است.
  5
 9. راهنما بزنیم

 10. رای بدهید
  1
  3

  آن قدر این کار را تکرار کنیم، که دیگر تبدیل به عادت بشود. علاوه بر تغییر مسیر، برای تغییر لاین هم از راهنما استفاده ‌کنیم و هیچ‌وقت فورا تغییر مسیر ندهیم.

  6
 11. حق تقدم را رعایت کنیم

 12. رای بدهید
  0
  1

  همیشه کامل بایستیم تا عابرین پیاده عبور کنند. وقتی چراغ قرمز می‌شود با فاصله از خط‌کشی عابر‌پیاده توقف کنیم و برای سایر رانندگان احترام قائل شویم.

  7
 13. با سرعت غیرمجاز نرویم

 14. رای بدهید
  0
  1

  رعایت سرعت مجاز باعث آسایش ما و سرنشین های خودروی ماست. با خیال راحت و بی‌دغدغه رانندگی کنیم و از لایی کشیدن در خیابان‌ها متنفر باشیم!

  sdp@ این آیتم را به لیست اضافه کرده است.
  8
 15. نور بالا نزنیم

 16. رای بدهید
  0
  1

  از نوربالا فقط برای آگاه‌سازی و در جاده‌های تاریک (با رعایت فاصله‌ طولی خودروی مقابل) استفاده کنیم. همچنین، از مه‌شکن‌های عقب و جلو فقط در شرایط مه گرفتگی استفاده کنیم.

  sdp@ این آیتم را به لیست اضافه کرده است.
  9
 17. وسایل ضروری همراه داشته باشیم

 18. رای بدهید
  1
  1

  وسایل ایمنی و ضروری را همیشه در خودرو همراه داشته باشیم. از جک و لاستیک زاپاس و کپسول آتش‌نشانی گرفته تا مواد خوراکی.

  10
 19. بوق الکی نزنیم

 20. رای بدهید
  1
  0

  از بوق برای حال و احوال پرسی و ابراز عصبانیت و شکایت کردن استفاده نکنیم، از این وسیله فقط در شرایط اضطراری، جهت آگاه‌ کردن رانندگان و عابرین بهره ببریم. (تنها دلیلی که بوق ساخته شد!).

  فکر می‌کنید این لیست ناقص است؟ آن را کامل‌تر کنید...