ویژگی های افراد ناموفق را بشناسید
سبک زندگی

ویژگی های افراد ناموفق را بشناسید

11آیتم / 14رای‌دهنده / 37رای 18 اسفند 1397

لیستی از

امیر دانشی پور

همان قدر که خواندن سرنوشت افراد موفق می تواند برای ما الهام بخش باشد، سر زدن به روش زندگی افراد ناموفق هم می تواند به ما برای انتخاب مسیر درست زندگی کردن کمک کند. اما به نظر شما، عاداتی که می تواند یک انسان را به فردی ناموفق تبدیل کند، چیست؟ بهتر است برخی از این عادت ها را بشناسیم و اگر به آنها مبتلا هستیم، زودتر خودمان را درمان کنیم! در این لیست برخی از این عادت های افراد ناموفق را خواهید خواند. به نظر شما، کدام مورد می تواند اثر مهلک تری روی انسان بگذارد؟ اگر عادت دیگری هست که در لیست وجود ندارد، آن را اضافه کنید.

  1
 1. کینه به دل می گیرند

 2. رای بدهید
  1
  4

  حتما نیاز نیست که شما آدم شادی باشید و از 100 درصد افراد اطراف خود راضی باشید. طبیعی و خوب است که افرادی را در زندگی خود دوست نداشته باشید یا به آنها اعتماد نکنید. اما کینه شدید فقط و فقط باعث اتلاف وقت با ارزش و انرژی شما می شود. حتی مطالعه جدیدی نشان داده است که کینه میتواند اثرات منفی بر سلامت شما داشته باشد. پس یاد بگیرید از بعضی چیزها بگذرید.

  2
 3. به طور کلی سازگار هستند

 4. رای بدهید
  1
  4

  سازگاری و انطباق یک تاکتیک بقا در دوران مدرسه بوده است، زمانی که شما فر بالغی با یک حرفه خاص هستید نیاز به پیروی ندارید. اهمیت دادن به طرز فکر دیگران و سقوط به چاه با طناب دیگران بدلیل همراهی کردنشان را تمام کنید. آن کاری را انجام دهید که برای خودتان اهمیت دارد. اگر بخواهید تمام وقتتان را به کارهای دیگران اختصاص دهید هرگز سرپا نخواهید ایستاد.

  3
 5. همیشه تأخیر دارند

 6. رای بدهید
  0
  2

  برای همه ممکن است اتفاق هایی بیفتد که باعث تأخیر و بدقولی شود اما تکرار این روند در یک محیط حرفه ای غیرقابل قبول است. تأخیر شما را بی توجه و غیر قابل اعتماد نشان می دهد. مطالعه ای در دانشگاه سان فرانسیسکو نشان داده است که تأخیر با ویژگی های شخصیتی خاصی مانند اضطراب، کنترل نداشتن شخص بر رفتار خود و تمایل به ایجاد هیجان مرتبط است.

  4
 7. دروغ می گویند

 8. رای بدهید
  0
  2

  این یک مورد کاملاً روشن و درمان آن بسیار ساده است، صادق باشید! خیلی راحت می توان به دام یک دروغ سقوط کرد و به واسطه آن مجبور به اعلام دروغ های بیشتر شد. این عادت را از بین ببرید. داستان های زیادی در مورد افرادی وجود دارد که با دروغ و تقلب راه خود را به سوی پیشرفت هموار کرده اند و موفق شده اند اما این بدان معنی نیست که ما هم باید حتماً با چنین روشی باعث پیشرفت خودمان شویم.

  5
 9. نمی توانند از خودشان مراقبت کنند

 10. رای بدهید
  1
  3

  شما می توانید تمام موفقیت های جهان را داشته باشید، اما اگر نتوانید سلامتی خود را حفظ کنید، این موفقیت طولانی مدت نخواهد بود. اجازه ندهید که استرس و فشار زندگی باعث غفلت شما از ورزش و غذای سالم و از همه مهمتر باعث غفلت از خودتان شود. دیر یا زود این انتخاب ها گریبان شما را خواهند گرفت و ممکن است زندگی شما را از خط خارج کنند.

  6
 11. زبان بدن خوبی ندارند

 12. رای بدهید
  1
  3

  زبان بدن یا همان Body Language نشان دهنده تفاوت بزرگ مردم در درک کردن شما است. اغلب آنچه که به طور شفاهی نشان داده می شود مهمتر از حرف است. به همین دلیل است که زبان بد نامناسب مانند تماس چشمی ضعیف و یا نادرست ایستادن به شما آسیب می زند. با زبان بدن نامناسب شما می توانید فرصت های مناسب خود را حتی قبل از آنکه دهان باز کنید، خراب کنید.

  7
 13. دهانشان را بسته نگه می دارند

 14. رای بدهید
  2
  3

  این افراد در تمام مدت ساکتند و از خط خود خارج نمی شوند. سر به زیر بودن ممکن است یک اقدام محافظه کارانه خوب برای حفظ موقعیت شغلی فعلی باشد، اما باعث عقب ماندگی از پیشرفت نیز می شود. اگر شما فکر می کنید که در محیط اطراف شما، افراد بطور دلسردکننده ای از ترس اقدامات تلافی جویانه قدرت فعالیت ندارند، آن محیط سالم نیست. اما اگر شما تنها کسی هستید که این مشکل را دارید، پس دلیل آن را در خودتان پیدا کنید.

  8
 15. ولخرجی می کنند

 16. رای بدهید
  1
  2

  اگر میل به خرید و خرج کردن پول برای شما سیری ناپذیر است، در دراز مدت دچار مشکلات مالی خواهید شد. صرفه جویی در مصرف پول، برای آینده مالیتان بسیار مهم است. با شناخت عوامل روانی ولخرجی این عادت بد را برای همیشه کنار بگذارید.

  9
 17. غُر می زنند

 18. رای بدهید
  1
  2

  شکایت و غر زدن برای برخی از مردم مثل یک ورزش رقابتی است. هرکسی می خواهد با بیشتر غر زدن برنده شود. بعضی اوقات خوب است که نارضایتی های خودتان را اعلام کنید اما دقت کنید آن شخصی نباشید که 24/7 در حال غر زدن است و هرگز متوقف نمیشود.

  10
 19. پل هایشان را می سوزانند

 20. رای بدهید
  1
  2

  گاهی در زندگی لازم است که بعضی از پل ها را بسوزانید، مثلا در صورتی که فردی که در طرف دیگر پل است شخصی زهردار و خطرناک باشد. با این حال این یک مورد استثنا است و یک قانون همیشگی نیست. زمانی که از مراحل مختلف زندگی و کار خود عبور می کنید، با افرادی که در تماس بوده اید مانند غریبه ها رفتار نکنید. اگر در آینده دوباره با آنها هم مسیر شوید، این موضوع می تواند به طور جدی برای شما دچار مشکل کند.

  11
 21. در کارشان تعلل می کنند

 22. رای بدهید
  0
  1

  تعلل در کار جنبه های منفی زیادی به همراه دارد. به طور جدی با سستی در کار می توانید باعث از دست دادن زمان، پول و مهمتر از آن احترام افرادی که در این کار دخیل هستند شوید.

  فکر می‌کنید این لیست ناقص است؟ آن را کامل‌تر کنید...