مواد اولیه راه اندازی وبسایت
کار و فناوری

مواد اولیه راه اندازی وبسایت

3آیتم / 3رای‌دهنده / 5رای 19 خرداد 1398

لیستی از

محمدصادق محقق

در ابتدای طرح درخواست پروژه های طراحی وبسایت برای کسب و کارهای کوچک و متوسط، معمولا یک لیست از موارد و اطلاعات مورد نیاز وبسایت بهشون میدم تا بر اساس اطلاعاتی که میگیرم چارچوب، بخش ها، امکانات و سبک کار (شکل ظاهری) وبسایت رو مشخص کنم و زمان و هزینه طراحی وبسایت رو به مشتری اعلام کنم. این لیست در واقع یک "راهنمای راه اندازی وبسایت" هست که امیدوارم هم به کسب و کارهای متقاضی طراحی وبسایت و هم به طراحان وبسایت کمک کنه یک وبسایت و فراتر از اون، یک کسب و کار موفق تر داشته باشن.

  1
 1. رنگ یا ترکیب رنگ سازمانی

 2. رای بدهید
  1
  2

  گاهی برندهای قوی اونقدر قوی کار میکنن که یک رنگ یا ترکیب رنگ رو به نام خودشون ثبت میکنن. مطمئنم شما هم چند تاییشون رو میشناسین. این رنگ رو در همه تبلیغات و محتواهای چاپی و دیجیتال برندها میشه دید. فکر میکنید چه رنگی به تن کسب و کار شما بهتر میشینه؟

  2
 3. معرفی محصولات و خدمات با جزئیات

 4. رای بدهید
  0
  1

  چیزی که افراد رو به سمت وبسایت شما هدایت میکنه متن و محتوای نوشتاری وبسایت شماست که توی نتایج جستجو دیده میشه. این محتوا باید به اندازه ای قوی باشه که فرد رو وادار کنه از بین نتایج جستجو روی لینک وبسایت شما کلیک کنه. مطمئنا برای محصول و خدمات با کیفیت، ارائه ی توضیحات خوب و تولید محتوای جذاب و اعتماد انگیز نباید کار سختی باشه. البته فراموش نکنید که قبل از انتشار محتوای تولید شده، اونها رو از نظر سئو (SEO : یعنی بهینه سازی برای موتورهای جستجو) آماده کنید.

  3
 5. صفحه درباره ما

 6. رای بدهید
  1
  0

  میتونم بگم این مهمترین بخش سایت شماست. چرا؟ چون فقط سایت شما نیست، بلکه ماهیت شماست! نشوندهنده ی اینه که شما از کجا شروع کردید، چه مسیری رو تا اینجا طی کردید، الان در کجا قرار دارید و چه هدفی دارید. تمام اینها مشخص میکنه تا چه حد خودتون و هدفتونو میشناسید و چه برنامه ای برای کسب و کارتون دارید. اگر شما نمیتونید برای این سؤال ها جواب روشنی و بدون ابهامی ارائه بدید پیشنهاد میکنم نه فقط وبسایت، بلکه تمام کسب و کارتونو به حالت تعلیق در بیارید و دنبال خودتون بگردید!