بهترین فیلم ساخته نرگس آبیار
فرهنگ و هنر

بهترین فیلم ساخته نرگس آبیار

4آیتم / 26رای‌دهنده / 29رای 10 دی 1398

نرگس آبیار، نویسنده، کارگردان و فیلمنامه نویس کشورمان است. این خانم کارگردان سینمای ایران، فعالیت هایش را با داستان نویسی برای نوجوانان شروع کرد و کتاب های متعددی نوشت و برنده جایزه هم شد. نگارش فیلم نامه و ساخت فیلم های کوتاه و مستند هم در سابقه کاری اش دیده می شود. آبیار اما با ساخت چند فیلم بلند سینمایی بسیار مطرح شد و توانمندی اش در ساخت فیلم را به رخ کشید. او جایزه های مختلفی را از جشنواره های متعدد به دست آورد. به نظر شما، بهترین فیلم ساخته شده توسط این کارگردان کدام است؟ به بهترین فیلم نرگس آبیار رای بدهید.

  1
 1. شبی که ماه کامل شد

 2. رای بدهید
  1
  10

  شبی که ماه کامل شد فیلم چهارم نرگس آبیار و محصول سال ۱۳۹۷ است. این فیلم در سی و هفتمین دوره جشنواره فجر به نمایش درآمد و با نامزدی در ۱۳ رشته این جشنواره، توانست ۶ سیمرغ بلورین بهترین فیلم، بهترین کارگردانی، بهترین بازیگر نقش اول مرد، بهترین بازیگر نقش اول زن، بهترین بازیگر نقش مکمل زن و بهترین چهره پردازی را به خود اختصاص دهد. این فیلم، بعد از فیلم متری شیش و نیم، دومین فیلم پر فروش غیرکمدی تاریخ سینمای ایران شده است.

  2
 3. شیار 143

 4. رای بدهید
  1
  7

  شیار 143 دومین فیلم بلند نرگس آبیار بود که در سال 92 و بر اساس رمانی به همین نام که نوشته خود او بود، ساخته شد. این فیلم سرآغاز مطرح شدن آبیار به عنوان یک کارگردان خوب بود، چرا که مورد استقبال خوب مردم قرار گرفت. شیار 143 در بیش از ۳۰ جشنواره بین‌المللی حضور یافت و ۱۶ جایزه بین‌المللی دریافت کرد. در این فیلم، بازیگرانی چون مریلا زارعی، سامان صفاری، مهران احمدی، گلاره عباسی و جواد عزتی بازی کرده اند. داستان فیلم درباره پسری جوان است که به جبهه رفته‌است. مادر او (مریلا زارعی) در نبود پسرش روزهای تلخی را سپری می کند و منتظر است پسرش روزی از جبهه بازگردد...

  3
 5. نفس

 6. رای بدهید
  2
  4

  نفس سومین فیلم نرگس آبیار و محصول سال ۱۳۹۴ است. نفس در سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر حضور داشت دو جایزه بهترین بازیگر نقش مکمل زن برای شبنم مقدمی و جایزه بهترین فیلم در بخش نگاه ملی را بدست آورده‌است. بازیگرانی چون مهران احمدی، پانته‌آ پناهی‌ها، ساره نورموسوی، سیامک صفری، گلاره عباسی، شبنم مقدمی و جمشید هاشم‌پور به ایفای نقش پرداختند. این فیلم به عنوان نماینده سینمای ایران در اسکار ۲۰۱۸ معرفی شد. فیلم نفس روایت زندگی چهارکودک به نام‌های بهار، نادر، کمال و مریم است که به همراه پدرشان غفور و مادربزرگ خود در دهه ۵۰ خورشیدی نفس می‌کشند! دنیای این کودکان، دنیایی پر از رویاهای زیبای کودکانه است و قرار است رنگ حقیقت به خود بگیرد.

  4
 7. اشیا از آنچه در آینه می‌بینید به شما نزدیکترند

 8. رای بدهید
  2
  2

  اولین فیلم بلند نرگس آبیار بود که به تهیه کنندگی همسرش در سال 91 ساخته شد. در این فیلم، گلاره عباسی، امیر غفارمنش، حسام بیگدلو و... بازی کردند. این فیلم در سال 94 در سینماهای هنر و تجربه اکران عمومی شد.

  فکر می‌کنید این لیست ناقص است؟ آن را کامل‌تر کنید...