کدام اپراتور تلفن همراه در ایران سرعت اینترنت بهتری دارد؟
کار و فناوری

کدام اپراتور تلفن همراه در ایران سرعت اینترنت بهتری دارد؟

4آیتم / 24رای‌دهنده / 39رای 13 اردیبهشت 1398

لیستی از

امیر دانشی پور

ما از نسلی هستیم که برای داشتن ابتدایی ترین سرویس های تلفن همراه ، همواره نیاز داشته ایم تا تمامی سیمکارت های اپراتورهای تلفن همراه را داشته باشیم تا در هنگامی که مثلا در جاده هستیم بتوانیم با سیم کارت یک اپراتور تماس بگیریم، با سیمکارت دیگر به اینترنت وصل شویم تا بتوانیم از تحریم های داخلی رد شویم تا بتوانیم آدرس یک محل را بر روی نقشه مشاهده کنیم و با سیمکارت دیگری وصل شویم تا بتوانیم یک فایل موزیک را با بسته هدیه اش دانلود کنیم. من در این لیست نام اپراتورهای ارائه دهنده سیمکارت و اینترنت در ایران رو آوردم تا با رای دهی همه ی شما دوستان بتونیم سریع ترین اپراتور رو برای دانلود انتخاب کنیم.

  1
 1. همراه اول

 2. رای بدهید
  3
  7

  فناوری داده: 2G/3G/4G ، تعداد مشترکین: 53857297 ، پوشش شبکه : سراسری ، مالکیت : شرکت مخابرات ایران ، همراه اول یکی از شرکت‌های شرکت مخابرات ایران می‌باشد و در سال ۱۳۸۹ ه‍.خ. پس از عرضه ۵ درصد از کل سهام خود در بازار فرابورس ایران از سهامی خاص به سهامی عام تغییر شخصیت حقوقی داد و نهایتاً در سال ۱۳۹۱ ه‍.خ. در شرکت بورس اوراق بهادار ایران پذیرفته شده‌است.

  2
 3. شاتل موبایل

 4. رای بدهید
  1
  4

  فناوری داده: 2G/3G/4G ، تعداد مشترکین: نامعلوم ، پوشش شبکه : سراسری، مالکیت : گروه شرکت‌های شاتل ، شرکت توسعه ارتباطات همراه شاتل (شاتل موبایل) به عنوان شبکه همراه گروه شرکت‌های شاتل، در سال ۱۳۹۴ و با هدف تمرکز روی نسل‌های جدید خدمات ارتباطی بیسیم مبتنی بر شبکه‌های تلفن همراه، TD-LTE و Wi-Fi عمومی تاسیس شد، این شرکت در اسفند ۱۳۹۵ موفق به دریافت “پروانه نوع اول اپراتور مجازی تلفن همراه” (Full MVNO) از سوی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به عنوان نسل جدید اپراتورهای تلفن همراه کشور شد.

  3
 5. ایرانسل

 6. رای بدهید
  4
  7

  فناوری داده: 2G/3G/4G ، تعداد مشترکین: 33234972 ، پوشش شبکه : سراسری ، مالکیت : گروه ام‌تی‌ان و شرکت گسترش الکترونیک ایران ، سهام ایرانسل از بدو تأسیس در اختیار شرکت گسترش الکترونیک ایران (۵۱٪) گروه ام‌تی‌ان (۴۹٪) بوده‌است. در ابتدا قرار بود ام‌تی‌ان صاحب ۷۰٪ از سهام شرکت باشد، اما با مخالفت مجلس شورای اسلامی سهم آن به کمتر از نصف یعنی ۴۹٪ کاهش یافت بنا بر صورت مالی سال ۱۳۹۵ بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی که به صورت عمومی منتشر شده، ایرانسل در میان شرکت های متعلق به این بنیاد بیشترین سوددهی را داشته‌است.

  4
 7. رایتل

 8. رای بدهید
  8
  5

  فناوری داده: 3G/4G ، تعداد مشترکین: 1617631 ، پوشش شبکه : ۴۸ شهر، مالکیت : سازمان تأمین اجتماعی ، در زمستان ۱۳۹۱ رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی از نگرانی اعضای این کمیسیون در مورد عدم رعایت شئونات اسلامی در مکالمات تصویری اپراتور جدید تلفن همراه (رایتل) خبر داد. همچنین ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید در ایران، مفاسد استفاده از رایتل را بیشتر از فواید آن دانست و عنوان کرد با توجه به اینکه ضرورتی برای اصل این کار نیست بنابراین شرکت‌های خصوصی و دولتی باید از آن خودداری کنند.