خاطره انگیزترین انیمیشن هایی که در بچگی دیدیم
فرهنگ و هنر

خاطره انگیزترین انیمیشن هایی که در بچگی دیدیم

7آیتم / 440رای‌دهنده / 446رای 8 مهر 1400

لیستی از

سروش هوشنگی فر

انیمیشن ها قسمت بزرگی از بچگی ما هستند. همه ما در بچگی انیمیشن های محبوبی داشتیم که آنهارا هزاران بار دیدیم و هنوز هم از دیدنشان خسته نمیشیم. لیست زیر تعدادی ازین انیمیشن ها است که آنهارا حداقل یکبار هم که شده در بچگی دیدم و قسمتی از دوران کودکی مارا تشکیل داده اند .خوشحال میشم اگر انیمیشن محبوب شما در این لیست زیر وجود ندارد آنرا از فیلد پایین صفحه اضافه کنید.

  1
 1. عصر یخبندان (2002)

 2. رای بدهید
  6
  76

  عصر یخبندان یکی دیگر از این انیمیشن های خاطره انگیز است که همه ما با آن خاطره داریم. شخصیت ها و کرکتر های جذاب ، موسیقی خوب ، محیطی جدید به اضافه دوبله بی نظیرش باعث شد تا در دل همه ما ماندگار باشد.

  soroushhf@ این را اضافه کرده است.
  2
 3. شگفت‌انگیزان (2004)

 4. رای بدهید
  4
  54

  اون دوبله بی نظیر و اون صداهای ماندگار که من فکر کنم دیگر انیمیشنی به زیبایی دوبله شگفت انگیزان 1 نخواهد آمد. داستان عالی و هیجان انگیز و موسیقی عالی و با ایده نو و یک انیمیشن خاص. پیکسار به روش گرافیک کامپیوتری انیمیشن را ساخته بود و شیوه روایت جذابی هم برایش به کار گرفته بود. در ستایش خانواده و حسابی دلگرم‌کننده. این انیمیشن پرمعنا و زیبا و بامزه است و قطعا می‌شود نامش را در فهرست بهترین انیمیشن‌های جهان ثبت کرد. کاراکترهایش روح دارند و شوخ‌طبعی شان هم تحسین‌برانگیز است. درست است که قسمت دوم هم انفجری به پا کرد اما قسمت اول در دوبله و داستان و هیجان حداقل برای ما ایرانیان ماندگاری دیگری داشت.

  3
 5. شرک (2001 تا 2007)

 6. رای بدهید
  6
  66

  مگر میشه از این انیمیشن جذاب و بامزه گذشت؟ شاید نسبت به بقیه انیمیشن ها کمتر نوستالژِی است اما در نوع خود بی نظیر است. اما قطعا شما هم در درجه اول راجب این انیمیشن مانند من به گلوری فکر میکنید. آن دوبله همیشه ماندگار به خصوص در قسمت اول و دوم که همیشه در ذهن ما ایرانیا ماندگار است. شخصیت خر قطعا یک تکمیل کننده عالی شرک برای فضای طنز بود که با وارد شدن گربه آن را به تکامل رساندند. هنرپیشه‌های معروفی چون ادی مورفی، کامرون دیاز و مایک میرز و باندراس در آن صداپیشگی کرده بودند، موردتوجه بزرگ‌سالان نیز قرار گرفت.

  4
 7. کارخانه هیولاها (2001)

 8. رای بدهید
  6
  64

  باز هم گلوری ها و یک اثر عالی دیگر که با دوبله بی نظیر آن ها ماندگار شد. داستان این انیمیشن که هم در باکس آفیس و هم در دیدگاه منتقدان موفق عمل کرد بسیار جذاب و دل نشین است. فضای طنز عالی که با دوبله گلوری همراه شده است یک نوستالژی دیگر را به ما هدیه داده است که شاید هزاران فیلم فعلی هالیوودی نتوانند با هزینه های سنگین انجام دهند. هیولاها در سرزمین خود کارخانه ای تشکیل داده اند که بوسیله درهایی که به اتاق بچه ها راه دارد، وارد دنیای انسان ها شده و با ترساندن بچه ها جیغ آنها را در آورده و انرژی مورد نظر خود را از جیغ آنها دریافت می کنند.

  soroushhf@ این را اضافه کرده است.
  5
 9. ماداگاسکار (2005)

 10. رای بدهید
  6
  63

  این فیلم در مورد چندین حیوان است که از باغ وحش مرکزی نیویورک به‌طور ناخواسته فرار می‌کنند و پا به دنیای وحش طبیعی می‌گذارند. آن‌ها به‌طور ناخواسته سر از جزیرهٔ ماداگاسکار درمی‌آورند. موسیقی ،محیط جالب انیمیشن و همه این کرکتر های جذاب باعث پر طرفدار شدن این انیمیشن شد.

  soroushhf@ این را اضافه کرده است.
  6
 11. زندگی جدید امپراتور (2000)

 12. رای بدهید
  9
  41

  می رسیم به خاطره انگیز ترین انیمیشن بچگی من ، انیمیشنی با یکی از جذاب ترین دوبله ها و صدا گذاری ها که اوایل بخاطر تبلیغات ضعیف دیده نشد اما بعد ها در بازار ایران با دوبله های شاهکار اون زمان بسیار پرطرفدار شد.

  7
 13. علائدین (1992)

 14. رای بدهید
  9
  36

  جذاب و هیجان انگیز و کمدی و غم انگیز و حال و هوای عشق ! یک انیمیشن کامل و جذاب و ماندگار که نظیرش دیگر دیده نشده است. داستان غول چراغ جادو و آرزو ها برای ما هم میتوانست در دوران کودکی جذاب باشد. گاهی حتما با دیدن انیمیشن با خود فکر میکردید کاش غول چراغ جادویی داشتید. علاءالدین نام انیمیشن محصول کمپانی بزرگ والت دیزنی به کارگردانی رون کلمنتس و جان ماسکر موفق به کسب دو جایزه اسکار در سال ۱۹۹۳ شده است. علاءالدین سی‌ویکمین پویانمایی از سری انیمیشن‌های کلاسیک والت دیزنی به شمار می‌رود.

  soroushhf@ این را اضافه کرده است.
  فکر می‌کنید این لیست ناقص است؟ آن را کامل‌تر کنید...