بهترین کتاب هایی که باید قبل از مرگ بخوانید
فرهنگ و هنر

بهترین کتاب هایی که باید قبل از مرگ بخوانید

11آیتم / 66رای‌دهنده / 94رای 8 فروردین 1398

لیستی از

امیر دانشی پور

خیلی وقت ها توی زندگی ، روابط اجتماعی و حتی سیاست می بینیم که چقدر افراد جامعه امون در رفتار و گفتار ناپخته هستند.حال اینکه میتونیم کتاب هایی رو پیدا کنیم که به ما زندگی رو نشون میدن، چه رمان باشن چه فلسفی، اما به بهترین شکل مارو راهنمایی میکنن. لیست حاضر چند کتابی رو معرفی میکنه که بنظرم می تونه دیدمون رو نسبت به زندگی کلی تغییر بدن. شما هم این لیست رو کامل تر کنید با بهترین کتابی که خوندین.

  1
 1. کتاب ۱۹۸۴

 2. رای بدهید
  2
  20

  نویسنده : جرج ارول، مترجم : حميدرضا بلوچ.رمان ۱۹۸۴ جورج اورول، بیانگر روحیه‌ای خاص و هشداردهنده است. روحیه به تصویر کشیده شده در این کتاب، نومیدی نسبت به آینده انسان است و به همگان هشدار می‌دهد که اگر روند تاریخ تغییر نکند، انسان‌ها در سراسر دنیا، بی‌آنکه خود بدانند، خصوصیات انسانی خود را از دست می‌دهند و به آدم‌هایی ماشینی و بی‌روح تبدیل می‌گردند.

  2
 3. کتاب قلعه‌ی حیوانات

 4. رای بدهید
  3
  22

  نویسنده : جورج اورول‌، مترجم : امید خواجه محمودآبادی ، ساره حسینی عطار.همین است، رفقا، کل جواب این مسئله در یک کلمه خلاصه می‌شود: آدم! این تنها دشمنی است که ما داریم. گور آدم را بکنید تا گرسنگی و خرحمالی گورش را برای همیشه گم کند. آدم تنها موجودی است که فقط می‌خورد و تولید نمی‌کند. نه شیر می‌دهد، نه تخم می‌گذارد، آن‌قدر ضعیف است که نمی‌تواند خیش را بکشد. نمی‌تواند آن‌قدر سریع بدود که خرگوشی را بگیرد؛ و هنوز ارباب حیوانات است.

  3
 5. کتاب عقاید یک دلقک

 6. رای بدهید
  0
  5

  نویسنده : هاینریش بل، مترجم : شریف لنکرانی.عقاید یک دلقک یک «من ـ روایت» است، و راوی یک دلقک یک بازیگر پانتومیم. دلقک ـ مانند دلقک‌های دربارهای اجتماع فئودالی ـ مجاز است حقایق تلخ را با حرکات و کلمات قابل لمس کند و به زبان بیاورد. صورتش سفیدکرده، بی‌حرکت، با چند خط سیاه و چشمان خالی، تمام خصوصیات و شخصیتش را از دست می‌دهد.

  adp@ این را اضافه کرده است.
  4
 7. کتاب شازده کوچولو

 8. رای بدهید
  2
  8

  نویسنده : آنتوان دوسنت‌اگزوپری، مترجم : ابوالحسن نجفی.«شازده کوچولو» رمان کوتاه شاهکاری نوشته آنتوان دوسنت اگزوپری (۱۹۰۰-۱۹۴۴) است. این رمان یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های تاریخ است و تا امروز بیش از ۲۰۰ میلیون نسخه از آن فروخته شده. اگزوپری به زبانی شیرین و در قالب داستانی سوررئالیستی درباره دوست داشتن، عشق و هستی حرف می‌زند.

  adp@ این را اضافه کرده است.
  5
 9. کتاب جنایت و مکافات‌

 10. رای بدهید
  2
  8

  نویسنده : فئودور داستايفسكی‌، مترجم : اصغر رستگار.«جنایت و مکافات» در تمام تقسیم‌بندی‌های ادبی جزو یکی از ده شاهکار برتر ادبیات جهان است. جدال خیر و شر در برون و درون آدمی و تیرگی‌های روان آدمی، روان‌پریشی‌ها و درگیری‌های فرد با خود و محیطش درونمایه آثار این نویسنده بزرگ روس است که اینها در بهترین شکل در این کتاب بازتاب یافته است. این رمان که از لایه‌های مختلف روانشناسانه، فلسفی و داستانی تشکیل شد

  adp@ این را اضافه کرده است.
  6
 11. صد سال تنهایی

 12. رای بدهید
  0
  3

  نویسنده: گابریل گارسیا مارکز، یکی از شاهکارهای ادبیات امریکای لاتین اگر چه ایشون کلمبیایی بودن ولی بین مردم امریکا و حتی جهان هم شهرت زیادی برخوردار بودند از دیگر کتاب های این نویسنده عشق در روزگار وبا (عشق سالهای وبا) پاییز پدر سالار هستند و بسیار زیبا (البته ترجمه استاد بهمن فرزانه عالیه ولی ترجمه آقای کاوه میرعباسی روان تر هستن برای نسل های امروزی البته بگم از سنگین ترین کتاب هاییه که میشه نام برد اما زیبا...)

  assassinblack0@ این را اضافه کرده است.
  7
 13. کتاب پیرمرد و دریا

 14. رای بدهید
  1
  3

  نویسنده : ارنست همینگوی، مترجم : نازی عظيما.فکر کرد: کاش همه اینها یک خواب بود و هیچ وقت این ماهی را نگرفته بودم و الان توی بسترم بودم و داشتم روزنامه می خواندم. با خود گفت: ولی انسان برای شکست آفریده نشده. رمان پیرمرد و دریا به گفته خود همینگوی عصاره همه زندگی و هنر اوست، اثری سمبولیک چندلایه که در عین سادگی و صراحت و ایجاز، سرشار از ناگفته هاست. برخی از منتقدان این رمان را هنرمندانه ترین اثر او می دانند.

  8
 15. قمار باز

 16. رای بدهید
  1
  3

  نویسنده: فئودور داستایوسکی (داستایفسکی) یکی از شاهکارهای زیبای داستایوسکی با ترجمه استاد سروش حبیبی (گرچه همه ی اثرات این نویسنده به نام را ایشان ترجمه نکردند ولی ترجمه های آقای حبیبی بهترین هستن) در این کتاب داستان فردی است که با قمار همه زندگی اش را می بازد و مشکلات روانی و فیزیکی که بر زندگی خود وارد می آورد بازگو میشود، به گفته ی خود داستایوسکی کمی از داستان در مورد خودش نیز هست که یک مدت به قماربازی میپرداخته است. از ایشان کتاب های عالی دیگری نظیر: ابله، شیاطین (جن زدگان)، جنایت و مکافات، برادران کارامازوف نیز هست.

  assassinblack0@ این را اضافه کرده است.
  9
 17. کتاب ناتور دشت

 18. رای بدهید
  2
  4

  نویسنده : جی دی سلینجر، مترجم : محمد نجفی.کتاب «ناتور دشت» نوشته جروم دیوید سالینجر(۲۰۱۰-۱۹۱۹) مشهورترین نویسنده آمریکایی است. این کتاب یکی از پرفروش‌ترین‌ کتابهای تاریخ ادبیات جهان و هم‌چنین از کتاب‌هایی است که در فهرست ۱۰۰ کتابی که باید پیش از مرگ خواند، آمده است.. «ناتور دشت» روایت تنها سه روز از زندگی کالفیلد نوجوان شانزده ساله‌ای است که در یک مرکز درمانی بستری است.

  adp@ این را اضافه کرده است.
  10
 19. کتاب شب‌های روشن

 20. رای بدهید
  1
  2

  نویسنده : فئودور داستايفسكی‌، مترجم : سروش حبیبی.کتاب «شب‌های روشن» نوشته فئودور داستایوفسکی (۱۸۸۱- ۱۸۲۱) نویسنده مشهور و تاثیرگذار روسیه است. داستایوفسکی روایتگر سرگذشت مردمان عصیان‌زده است. او در آثار خود، شخصیت‌هایی را به تصویر می‌کشد که زیر لوای مرام و اعتقادات ایدئولوژیک خود اعمال شنیع‌شان را توجیه می کنند.

  adp@ این را اضافه کرده است.
  11
 21. سری کتاب های جین آستین

 22. رای بدهید
  1
  1

  جین آستین یکی از معروف ترین رمان نویسان عصر خود بوده و هنوز هم رمان های او از پرفروش ترین های دنیا به حساب می آیند گرچه او در کمترین زمان رمان های زیادی را نوشت اما دلیل بر آن نمی شود که ایشان از بهترین رمان نویسنان هم نباشد! ایشان در 41 سالگی با بهترین اثرات این دنیا را ترک می کنند گرچه بیشترین اثر را در ادبیات و فرهنگ غرب گذاشت و از معروفترین نویسندگان زن دنیا شمرده می شود. آثارش به ترتیب نگارش عبارتند از: غرور و تعصب، عقل و احساس، نورثنگر ابی، منسفیلد پارک، اِما، ترغیب

  assassinblack0@ این را اضافه کرده است.
  فکر می‌کنید این لیست ناقص است؟ آن را کامل‌تر کنید...