بهترین فیلم عاشقانه تاریخ سینما
فرهنگ و هنر

بهترین فیلم عاشقانه تاریخ سینما

5آیتم / 11رای‌دهنده / 13رای 9 اردیبهشت 1399

لیستی از

لیست می

یکی از زیباترین ژانرهای سینمایی، ژانر عاشقانه است. عشق، یک موضوع انسانی است و برآمده از عواطف انسانی؛ بنابراین یک فیلم عاشقانه و رمانتیک زیبا، می تواند هر کسی را به وجد بیاورد. به همین دلیل، در این مجموعه، لیست بهترین فیلم های رمانتیک تاریخ سینما را برای شما گردآوری کرده ایم. اگر به دیدن فیلم عاشقانه و رمانتیک علاقه دارید، حتما این لیست را دنبال کنید. بهترین فیلم عاشقانه به نظر شما کدام است؟ به آن رای بدهید تا در لیست جایگاه بهتری پیدا کند. اگر هم فیلم عاشقانه دیگری می شناسید که در لیست نیست، خودتان آن را اضافه کنید.

  1
 1. The English Patient (1996)

 2. رای بدهید
  0
  5

  بیمار انگلیسینام فیلمی به کارگردانی آنتونی مینگلا و برنده جایزه اسکار بهترین فیلم است. در این اثر اقتباسی، رالف فینس و کریستین اسکات توماس، به عنوان دو عاشق بی نوا از شمال آفریقا در دوران جنگ جهانی دوم بازی کرده اند. این فیلم در سال 1997 نامزد 12 جایزه اسکار شد و 9 جایزه برد.

  2
 3. Casablanca (1942)

 4. رای بدهید
  0
  2

  چرا پس از هفتاد و پنج سال، کازابلانکا بهترین فیلم درباره‌ پناهجویان است؟ در طول دوران زندگی خود به دیدن انسان‌های بی‌خانمان عادت کرده‌ایم، انسان‌هایی که به سفرهای طاقت‌فرسا از آفریقا به سوی شمال و اروپا از راه دریا تن می‌دهند. کازابلانکا به یادمان میآورد که در زمانی نه چندان دور جهت حرکت پناهجویان و بی‌خانمان‌ها بر عکس بود. در دسامبر ۱۹۴۱، در کازابلانکا، آمریکاییِ نه‌چندان خوش‌بین، یعنی فردی به‌نام ریک بلین، با عشق قدیمی‌اش روبه‌رو می‌شود. فیلم داستان پیچیدگی‌های این رویارویی و رخدادهای در پی آن است. از نظر خیلی‌ها کازابلانکا بهترین فیلم رمانتیک تمام تاریخ سینما است.

  masih@ این را اضافه کرده است.
  3
 5. فیلم بمب یک عاشقانه (2018)

 6. رای بدهید
  2
  2

  در بحبوحه ی جنگ ایران و عراق در سال۱۳۶۷، تهران بی وقفه بمباران می شد. عشق، محبت ، امید، زندگی و ترس از مرگ را در روزهای پر اضطراب آن زمان برای مردمی که درگیر جنگ بودند از بین می برد. اغلب عشق به سختی درک می ‍شود اما مرگ واقعیتی است ترسناک . بمب؛ یک داستان عاشقانه نشان می دهد که عشق و امید چطور حتی در مواجهه با تاریکی مرگ ، راهشان را پیدا می کنند. حتی اگر هنوز نمی‌دانید که داستان جذبتان خواهد کرد یا نه، به‌خاطر بازی خیره‌کننده پیمان معادی و لیلا حاتمی هم که شده این فیلم را از دست ندهید. هرچند جوایز متعدد و جلب نظر منتقدان به این فیلم، گویای جذابیت آن هستند.

  masih@ این را اضافه کرده است.
  4
 7. In the Mood for Love(2000)

 8. رای بدهید
  0
  0

  در حال و هوای عشق فیلم درام و رمانتیک محصول هنگ کنگ است. کارگردانی، تهیه‌کنندگی و نویسندگی این فیلم را وونگ کار وای بر عهده داشته‌است. این فیلم زیبا که در دهه 1960 اتفاق می افتد، داستان دو همسایه را روایت می کند که همسران شان با هم رابطه برقرار کرده اند. وقتی این دو به خیانت همسران شان پی می برند، تصمیم می گیرند که بیشتر در کنار هم باشند و...

  5
 9. A Star is Born (2018)

 10. رای بدهید
  2
  0

  ستاره‌ای متولد شده‌است یک فیلم آمریکایی موزیکال، رمانتیک و درام به کارگردانی بردلی کوپر است. از بازیگران آن می‌توان به بردلی کوپر و لیدی گاگا اشاره کرد. داستان فیلم در مورد خواننده مشهوری به نام جک است که به صورت اتفاقی در یک کافه، یک خواننده گمنام به نام الی را پیدا می کند (و بعدها عاشقش می شود). او الی را مشهور می کند و باعث موفقیت او در عرصه خوانندگی می شود، اما مانند هر فیلم عاشقانه دیگری، تراژدی در کمین است...!

  فکر می‌کنید این لیست ناقص است؟ آن را کامل‌تر کنید...