بهترین فیلم ساخته کریستوفر نولان
فرهنگ و هنر

بهترین فیلم ساخته کریستوفر نولان

11آیتم / 160رای‌دهنده / 208رای 4 آذر 1397

کریستوفر نولان، برای تمام کسانی که به دنیای فیلم و سینما علاقه دارند، نامی آشناست. کارگردان و فیلم نامه نویسی بریتانیایی-آمریکایی، که اکثر فیلم هایش در دسته بهترین فیلم های تاریخ سینما قرار گرفته است. فیلم های نولان، با ترکیبی از تخیل و واقعیت، مخاطب را تا آخرین ثانیه های فیلم به دنبال خود می کشد و بعضا، غافلگیری های عجیبی به مخاطب هدیه می دهد! در این لیست از فیلم های نولان، شما کدام فیلم را بیشتر می پسندید؟!
فیلم های کریستوفر نولان در سال 2020

  1
 1. میان ستاره ای (Interstellar)

 2. رای بدهید
  0
  24

  محصول 2014؛ ترکیبی از فیزیک و تخیل! تیمی از فضانوردان در یک ماموریت پیچیده به درون یک کرم چاله فضایی سفر می کنند تا به حیات انسان ها را تضمین کنند. دقایق پایانی فیلم کاملا غافلگیر کننده است!

  2
 3. تلقین (Inception)

 4. رای بدهید
  1
  22

  محصول 2010؛ نمایش تخیل به صورت کاملا واقعی! گروهی که تخصص شان دزدین افکار از ناخودآگاه افراد با استفاده از تکنولوژی خواب است، این بار باید ماموریتی برعکس، یعنی قرار دادن یک ایده در ذهن یک مدیرعامل ثروتمند را انجام دهند.

  3
 5. شوالیه تاریکی (The Dark Knight)

 6. رای بدهید
  2
  20

  محصول 2008؛ یکی از شاهکارهای تاریخ سینما. وقتی خباثت های جوکر، تمام شهر گاتهام را تهدید می کند، شوالیه تاریکی باید برای دفاع از شهر و دفع تهدید، وارد چالش های بدنی و ذهنی پیچیده ای با جوکر شود. مهم ترین نقطه قوت فیلم، بازی خیره کننده هیث لجر در نقش جوکر است.

  4
 7. بتمن آغاز می کند (Batman Begins)

 8. رای بدهید
  3
  17

  محصول 2005؛ اولین قسمت از سه گانه بتمن توسط نولان. بتمن، بعد از تمرین زیاد با مربی خود، به شهر گاتهام می رود تا شهر را از شر فساد ریشه دار نجات دهد.

  5
 9. دانکرک (Dunkirk)

 10. رای بدهید
  2
  13

  محصول 2017؛ سربازانی از بلژیک، بریتانیا و فرانسه توسط ارتش آلمان نازی در دوران جنگ جهانی دوم محاصره شده اند و از این محاصره، طی یک نبرد سخت خارج می شوند.

  6
 11. ممنتو (Memento)

 12. رای بدهید
  5
  20

  محصول 2000؛ فیلم نامه فوق العاده! مردی که از پاک شدن حافظه کوتاه مدت رنج می برد، به دنبال سرنخ هایی برای پیدا کردن قاتل همسرش می گردد. این فیلم را چند بار باید ببینید!

  7
 13. فیلم «انگاشته» به انگلیسی TENET

 14. رای بدهید
  3
  14

  فیلم جدید نولان به اسم «تنت یا انگاشته» محصول 2020؛ «انگاشته» یا «تنت»، اثر جدید و قابل تحسین «کریستوفر نولان» کارگردان سرشناس سینمای جهان و خالق آثار ماندگاری از جمله: «سه گانه ی بتمن»، «تلقین»، «میان ستاره ای»، «حیثیت»، «دانکرک» و «ممنتو» است. شاهکار جدید نولان توانسته در اولین هفته ی اکران خود آن هم در شرایطی که کرونا بسیاری را خانه نشین کرده، رکورد فروش را بزند. فیلم انگاشته با بازخورد مثبت منتقدین و مخاطبین مواجه شد به شکلی که مطرح ترین منتقدین معتبرترین خبرگزاری های دنیا همچون «امپایر»، «گاردین»، «نیویورک تایمز» و «شیکاگو سان تایمز» به تجلیل از این فیلم و نبوغ فیلمسازی و بازی درخشان تیم بازیگری پرداختند. سایت های شناخته شده ی ارزیابی و امتیازدهی بزرگی همچون «IMDB»، «Rotton Tomatoes» و «Metacritic» به ترتیب به این فیلم نمرات 81، 8.0 و 69 را داده اند. فیلم انگاشته، فضای تاریک و روشن جاسوسی بین المللی را به تصویر میکشد که در آن جاسوس عملیاتی و ناشناس «سی آی اِی» که کسی هویتش را نمی داند توسط سازمانی مرموز به نام «تِنت» به کار گرفته میشود تا در مأموریتی جهانی و فرا زمانی انجام وظیفه کند. مأموریتش؛ جلوگیری از وقوع جنگ جهانی سوم به دست یک حکمران فاسد و خائن روسی است که توانایی «دیدن آینده» را دارد.

  adp@ این آیتم را به لیست اضافه کرده است.
  8
 15. شوالیه تاریکی برمی خیزد (The Dark Knight Rises)

 16. رای بدهید
  4
  16

  محصول 2012؛ هشت سال پس از شکست جوکر، این بار بتمن مجبور به خروج از انزوا می شود تا شهر گاتهام را از نابودی کامل توسط تروریست های چریک به رهبری Bane رهایی بخشد.

  9
 17. حیثیت (The Prestige)

 18. رای بدهید
  4
  12

  محصول 2006؛ بعد از یک حادثه در حین اجرای شعبده بازی، دو شعبده باز مشهور، وارد یک رقابت سخت برای تسخیر بینندگان خود می شوند و در این راه، همه چیز را قربانی پیروزی بر رقیب می کنند.

  10
 19. تعقیب (Following)

 20. رای بدهید
  3
  9

  محصول 1998؛ نخستین فیلم بلند نولان. یک نویسنده جوان که برای پیدا کردن سوژه، افراد غریبه را دنبال می کند تا به مطلب برای نوشتن دست پیدا کند، یک روز، به دنبال یک دزد می رود و ماجراهایی برای او اتفاق می افتد.

  11
 21. بی خوابی (Insomnia)

 22. رای بدهید
  4
  10

  محصول 2002؛ فیلمی رازآلود و روانشناسانه. دو کارآگاه، به دنبال کشف راز قتل یک نوجوان در شهری در آلاسکا هستند. شهری که خورشید در آن غروب نمی کند و این تابش بی امان، باعث بی خوابی می شود.

  فکر می‌کنید این لیست ناقص است؟ آن را کامل‌تر کنید...