بهترین ابزار برای برنامه نویسان
کار و فناوری

بهترین ابزار برای برنامه نویسان

8آیتم / 15رای‌دهنده / 23رای 24 مهر 1400

لیستی از

سروش هوشنگی فر

برنامه نویسی کامپیوتر یا Computer Programming، یکی از مهم ترین مباحث اساسی مطرح شده در علوم کامپیوتر و از جمله مباحث کاربردی مورد استفاده در حوزه های مختلف مهندسی و علوم پایه است. با پیشرفت لحظه به لحظه تکنولوژی این دانش نیز بسیار گسترده و همه گیر شده است. در همین راستا سایت ها و ابزاری های زیادی برای آسان تر کردن برنامه نویسی به وجود آمده اند. لیست زیر تعدادی از این ابزارهاست که روزانه برنامه نویسان زیادی برای توسعه و ساخت پروژه های خود از آنها استفاده می کنند.

  1
 1. Stack Overflow

 2. رای بدهید
  0
  5

  استک اورفلو (به انگلیسی: Stack Overflow) وب‌گاه پرسش و پاسخی در بازه گسترده‌ای از مباحث برنامه‌نویسی رایانه است که در سال ۲۰۰۸ توسط جف اتوود و جویل اسپولسکی ایجاد شد

  2
 3. Git

 4. رای بدهید
  0
  3

  گیت (به انگلیسی: Git) یک نرم‌افزار کنترل نسخه و از مدل نرم‌افزارهای آزاد و متن‌باز برای بازنگری کد منبع توزیع شده و مدیریت منبع کد است که برای دنبال کردن تغییر فایل‌های کامپیوتری و دنبال کردن کارهای انجام شده روی آن‌ها توسط افراد مختلف است. هدف اولیه این نرم‌افزار برای استفاده در پروژه‌های نرم‌افزاری بوده‌است ولی می‌توان از آن تنها برای دنبال کردن تغییر فایل‌ها هم استفاده کرد.

  3
 5. GitHub

 6. رای بدهید
  0
  3

  گیت‌هاب (به انگلیسی: GitHub) یک سرویس میزبانی وب برای پروژه‌هایی است که از سیستم سورس کنترل گیت استفاده می‌کنند. گیت‌هاب با استفاده از روبی آن ریلز و ارلنگ ساخته شده‌است. این سرویس هم دارای گزینه رایگان برای پروژه‌های متن‌باز و هم پولی برای پروژه‌های تجاری است.

  4
 7. VS Code

 8. رای بدهید
  0
  3

  ویژوال استودیو کد (به انگلیسی: Visual Studio Code) یک ویرایشگر کد منبع برای گنو/لینوکس، او اس ده و ویندوز می‌باشد که به صورت درونی از تکمیل کد هوشمند (انگلیسی: intelligent code completion)، برجسته سازی نحو (انگلیسی: syntax highlighting)، بازسازی کد (انگلیسی: code refactoring bugging) و تکه-کدها (انگلیسی: snippets) پشتیبانی می‌کند.

  soroushhf@ این را اضافه کرده است.
  5
 9. Slack

 10. رای بدهید
  0
  3

  اسلک، یک سرویس آنلاین که ارتباط گروهی سریع و روان را تضمین می کند و پروسه طولانی ارتباط و هماهنگی های ایمیلی و تلفنی گروه را به کلی از دور خارج می کند. محیط Slack به صورتی طراحی شده که محیط یکپارچه آن باعث حواس پرتی نشود، به همین دلیل این برنامه میتواند به عنوان ابزار مدیریت پروژه برای افراد بسیاری مورد استفاده قرار گیرد.

  soroushhf@ این را اضافه کرده است.
  6
 11. YouTube

 12. رای بدهید
  0
  3

  قطعا یوتیوب یکی از بزرگترین و کامل ترین منابع یادگیری و رفع اشکال برای برنامه نویسان هست که روزانه بسیار توسط این کامیونیتی مورد استفاده قرار می گیرد.

  soroushhf@ این را اضافه کرده است.
  7
 13. Trello

 14. رای بدهید
  0
  2

  ترلو یک پلتفرم مدیریت هماهنگ پروژه است. این نرم افزار، که هم نسخه تحت وب و هم اپلیکیشن دارد، برای مدیریت و راهبرد پروژه یا برنامه‌های شخصی و عمومی، به‌صورت کاملا هماهنگ طراحی شده است. البته این برنامه فقط یک ابزار مدیریت برای وظایف محیط کار و تکالیف حرفه‌ای نیست، بلکه به‌طور گسترده برای برنامه‌ریزی‌های شخصی، از برنامه‌ریزی برای تعطیلات گرفته تا مراسم عروسی، کارایی دارد؛ بنابراین، به‌‌هیچ‌وجه نباید آن را یک ابزار خشک و جدی برای مدیریت پروژه در نظر بگیرید.

  soroushhf@ این را اضافه کرده است.
  8
 15. Postman

 16. رای بدهید
  0
  1

  پستمن (postman) یک پلتفرم است برای تست API ها است که در کنارش امکانات خیلی خوبی به ما می دهد. در محیط برنامه نویسی وقتی یک API را پیاده سازی می کنیم برای تست آن در همان محیط ، ناچاریم کد هایی سمت کلاینت بنویسیم که بتوانیم خروجی آن را بررسی نماییم، یعنی باید کد اصلی که قرار هست بنویسیم را شبیه سازی کنیم، اما همیشه انجام این کار برای ما از نظر زمانی مقرون به صرفه نیست و ما دوست داریم بسیار سریع خروجی برنامه خود را مشاهده کنیم و در زمان هایی که در کد های خود تغییر می دهیم به آسانی بتوانیم خروجی و نتیجه تغییرات خود را نیز ملاحظه نماییم. بنابرین وجود یک نرم افزار مثل پستمن واسط برای این کار بسیار عالی بوده و استفاده از آن به ما در تست API کمک خواهد کرد.

  soroushhf@ این را اضافه کرده است.
  فکر می‌کنید این لیست ناقص است؟ آن را کامل‌تر کنید...