فیلم هایی که هرگز با همسرتان نباید ببینید!
فرهنگ و هنر

فیلم هایی که هرگز با همسرتان نباید ببینید!

5آیتم / 11رای‌دهنده / 14رای 22 فروردین 1399

لیستی از

Amir Daneshipoor

برخی از فیلم ها چنان وارد جزئیات احساسی و رفتاری انسان ها و روابطشان می شوند که تمام وجود آدم را تکان می دهند. این فیلم ها که غالبا فیلم رمانتیک یا درام هستند، با دست گذاشتن روی نیمه ی تاریک وجود انسان ها و پشت پرده ذهنشان احساس درد ایجاد می کنند. اما همین درد می تواند باعث روشنی و باز شدن چشم انسان و پذیرفتن درونیاتش باشد. شاید لازم باشد این فیلم ها را ابتدا تنهایی ببینید و بعد از هذم آنها تصمیم بگیرید که آیا آمادگی دارید با شریک زندگی و همسرتان نیز ببینید یا خیر.

  1
 1. فیلم نوامبر شیرین و دل انگیز - Sweet November - محصول ۲۰۰۱

 2. رای بدهید
  0
  3

  کارگردان: پت اوکانر. بازیگران: چارلیز ترون، کیانو ریوز. امتیاز متاکریتیک: ۲۷ از ۱۰۰. فیلم «نوامبر» شیرین لحظات پیچیده‌ی زیادی دارد. فیلم بر محور کاراکتر به نام سارا دیور با بازی چارلیز ترون می‌چرخد. سارا از آن دختر‌هایی است که احتمالا هر کسی در زندگی دنبالش می‌گردد تا عاشقش شود. اما مشکل این است که او از سرطان رنج می‌برد و در نتیجه فقط می‌خواهد ماه نوامبر را با کسی بگذراند. آن آدم اتفاقا نلسون است که دچار گرفتاری‌های زیادی است. سارا به او قول می‌دهد که در عرض یک ماه زندگی او را شاد کند. برای بعضی‌ها ممکن است این قصه‌ی عاشقانه‌ای باشد که قلب را می‌شکند، اما برخی دیگر ممکن است از این که نلسون جوان قلبش را به زنی داده که چیزی را پنهان کرده بوده عصبانی شوند.

  2
 3. فیلم درخشش ابدی یک ذهن پاک - Eternal Sunshine of the Spotless Mind - محصول ۲۰۰۴

 4. رای بدهید
  1
  4

  کارگردان: میشل گوندری. بازیگران: کیت وینسلت، جیم کری. امتیاز متاکریتیک: ۸۹ از ۱۰۰. فیلم درخشش ابدی یک ذهن بی‌آلایش داستان دو عاشق سابق است که دو سال با هم در ارتباط بودند و بعد جدا شدند. بعد از یک دعوا زن ماجرا یعنی کلمنتاین از سازمانی در نیویورک درخواست می‌کند که همه‌ی خاطراتش را از آن رابطه پاک کند. جوئل وقتی این قضیه را از طریق دوستان مشترک‌شان می‌فهمد عصبانی می‌شود. او هم تصمیم می‌گیرد همین کار را انجام بدهد. طبیعی است که دیدن چنین فیلم اندوهگینی و تصور این که ممکن است رابطه به جایی برسد که آدم‌ها بخواهند خاطره‌شان از یکدیگر را فراموش کنند برای یک زوج آزاردهنده خواهد بود.

  greatman.amir@ این را اضافه کرده است.
  3
 5. فیلم جاده انقلابی - Revolutionary Road - محصول ۲۰۰۸

 6. رای بدهید
  0
  2

  کارگردان: سام مندس. بازیگران: لئوناردو دی‌کاپریو، کیت وینسلت. امتیاز متاکریتیک: ۶۹ از ۱۰۰. فیلم اقتباسی از رمان ریچارد ییتس بود. بازی بازیگران باعث می‌شود چشم از پرده برندارید، اما حقیقت این است که شک‌هایی هم در دلتان ایجاد می‌کند که آیا واقعا زوج خوشبختی هستید یا نه

  4
 7. فیلم دو عاشق - Two Lovers - محصول ۲۰۰۸

 8. رای بدهید
  0
  2

  کارگردان: جیمز گری. بازیگران: گویینت پالترو، واکین فینیکس. امتیاز متاکریتیک: ۷۴ از ۱۰۰. بعد از بازی خواکین فنیکس در فیلم جوکر 2019، بسیاری از افراد شخصیت جالب و عجیب و بازی عمیق فینیکس را شاهد بودند. حال می توانید حدس بزنید که این فیلم چه عمقی از احساسات را می تواند نمایش دهد. این درام غمگین داستان مردی است که بار‌ها قصد خودکشی کرده، اما هر بار منصرف شده. پدر و مادرش تصمیم می‌گیرند او را با یک دختر جوان آشنا کنند. تا این جای نقشه‌شان خوب پیش می‌رود و به نظر می‌رسد که پسر از دختر خوشش آمده تا این که پای نفر سومی به ماجرا باز می‌شود.

  greatman.amir@ این را اضافه کرده است.
  5
 9. فیلم دختر گمشده - Gone Girl - محصول ۲۰۱۴

 10. رای بدهید
  1
  1

  کارگردان: دیوید فینچر. بازیگران: رزاموند پایک، بن افلک. امتیاز متاکریتیک: ۷۹ از ۱۰۰. اقتباس دیوید فینچر از رمان گیلیان فلین به همین نام است. رمانی اسرارآمیز و غیرعادی که نتیجه‌اش فیلمی شده که راحت می‌تواند هر کسی را به این فکر بیاندازد که واقعا از شریک زندگی‌اش چه می‌داند. اگر با همسرتان فیلم را ببینید می‌تواند اوضاع بدتر شود، چون فاکتور‌های مرتبط واضح زیادی در فیلم وجود دارد. فیلم قطعا اثر نفس‌گیری است و به شدت سرگرم‌کننده و در جزییات دقیق است، اما همه‌ی این‌ها نباید باعث شود که فریب بخورید و آن را با همسرتان تماشا کنید. برعکس چیزی که ممکن است به نظر بیاید اصلا فیلم رمانتیکی نیست. بیشتر به روانشناسی زوج‌ها می‌پردازد و البته نتیجه‌اش هم هولناک است.

  فکر می‌کنید این لیست ناقص است؟ آن را کامل‌تر کنید...