محبوب ترین بازیکن تاریخ باشگاه پرسپولیس
ورزش

محبوب ترین بازیکن تاریخ باشگاه پرسپولیس

9آیتم / 1072رای‌دهنده / 1161رای 11 آذر 1397

لیستی از

لیست می

پرسپولیس، به عنوان یکی از دو تیم پرهوادار ایران، قطعا بخش مهمی از تاریخ فوتبال ایران را شکل می دهد. بازیکنان بسیاری در طول چند دهه در این تیم بازی کرده اند. بازیکنانی با فراز و نشیب های زیاد. اما تعدادی از این بازیکنان، کسانی هستند که بیش از دیگران در دل هواداران جا دارند و محبوب آنها هستند. به نظر شما، محبوب ترین بازیکن تاریخ پرسپولیس چه کسی است؟ اگر بازیکنی از قلم افتاده، آن را به لیست اضافه کنید.

  1
 1. علی کریمی

 2. رای بدهید
  28
  189

  جادوگر ایرانی و مارادونای آسیا؛ شاید اگر علی کریمی در اروپا متولد شده بود، جزو بهترین بازیکنان تاریخ جهان می شد! اگرچه مدت حضور کریمی در پرسپولیس چندان طولانی نبود، اما تعصبش به رنگ قرمز، او را به یکی از محبوب ترین بازیکنان این تیم تبدیل کرد. کریمی با درخشش بسیار، نشان مرد سال فوتبال آسیا و حضور در سطح اول فوتبال اروپا را هم از آن تجربه کرد.

  2
 3. علی پروین

 4. رای بدهید
  29
  171

  سلطان فوتبال ایران با کوله باری از تجربه و افتخار؛ حدود 18 سال بازیکن تیم پرسپولیس بود و سال ها در لباس مربیگری این تیم در کنار هواداران. علی پروین با کسب 15 جام قهرمانی پرافتخارترین مربی تاریخ باشگاه به حساب می آید.

  3
 5. کریم باقری

 6. رای بدهید
  20
  109

  او سال ها در پرسپولیس بازی کرد و از این تیم، به اروپا رفت. در بازگشت به پرسپولیس مدت ها کاپیتان و رهبر میانه میدان این تیم بود و با پرسپولیس جام قهرمانی لیگ برتر را بالا برد.

  4
 7. علی دایی

 8. رای بدهید
  29
  130

  آقای گل جهان، یکی از محبوب های پرسپولیس است و پرسپولیسی ها لقب شهریار را به او دادند. علی دایی سابقه آقای گلی با پیراهن پرسپولیس را دارد و از این تیم لژیونر شد. همچنین در کسوت سرمربی، پرسپولیس را نائب قهرمان لیگ برتر و قهرمان جام حذفی کرد. دایی هم از پرسپولیسی هایی است که مرد سال فوتبال آسیا شده است.

  5
 9. مهدی مهدوی کیا

 10. رای بدهید
  19
  80

  موشک تیم ملی و پرسپولیس که در سنین پایین به پرسپولیس پیوست. مهدوی کیا یکی از بهترین لژیونرهای تاریخ باشگاه به حساب می آید و سال ها در سطح اول فوتبال آلمان بازی کرد و علاوه بر پرسپولیس، از اسطوره های باشگاه هامبورگ هم به حساب می آید.

  6
 11. فرشاد پیوس

 12. رای بدهید
  18
  71

  آقای گل تاریخ باشگاه پرسپولیس؛ مهاجم زهرداری که بیش از 150 گل در طول 9 فصل برای پرسپولیس به ثمر رساند و نقش زیادی در پرسپولیس رویایی دهه شصت داشت.

  7
 13. احمدرضا عابدزاده

 14. رای بدهید
  25
  87

  اگرچه مدتی را در تیم استقلال سپری کرد، اما با پیوستن به پرسپولیس در سال 1373، سال ها در این تیم بازی کرد و محبوب هواداران شد. نمایش های خیره کننده اش در پرسپولیس و نیز تیم ملی دهه هفتاد، هنوز در یادها مانده است.

  8
 15. همایون بهزادی

 16. رای بدهید
  17
  63

  مهاجم سرطلایی تیم پرسپولیس؛ بهزادی در سال های دور بازیکن و بعدها مربی تیم پرسپولیس بود و از شاهکارهای او، هت تریک در دربی معروف شش تایی مقابل استقلال است.

  9
 17. حسین کلانی

 18. رای بدهید
  17
  59

  بازیکن سال های دور پرسپولیس؛ کلانی با 71 گل، چهارمین گلزن برتر تاریخ پرسپولیس است و چند آقای گلی را در کارنامه خود دارد. او در سال های دهه 40 برای پرسپولیس بازی می کرد.

  فکر می‌کنید این لیست ناقص است؟ آن را کامل‌تر کنید...