تمامی کتاب هایی که یک مارکتر ، تبلیغات چی و یا بازاریاب باید بخواند
کار و فناوری

تمامی کتاب هایی که یک مارکتر ، تبلیغات چی و یا بازاریاب باید بخواند

21آیتم / 11رای‌دهنده / 24رای 1 فروردین 1398

لیستی از

امیر دانشی پور

در این لیست سعی می کنم تا لیست بهترین کتابهای بازاریابی و تبلیغات و دیجیتال مارکتینگ را معرفی کنم. با امتیاز دهی به آن ها و کامل کردن این لیست به غنی شدن آن کمک کنید.این لیست را به تمام بازاریابان و دیجتال مارکترها توصیه میکنم.

  1
 1. کتاب استراتژی اقیانوس آبی (Blue Ocean)

 2. رای بدهید
  0
  4

  کتاب استراتژی اقیانوس آبی کتابی است در زمینه بازاریابی استراتژیک که حاصل تلاش بیست‌ساله چان کیم و رنه مابورنیا است. نویسندگان این کتاب با بررسی بیش از ۱۵۰ حرکت استراتژیک دنیا در بیش از ۳۰ صنعت متفاوت در ۱۰۰ سال گذشته کتاب استراتژی اقیانوس آبی را تألیف کرده‌اند. در این کتاب، رویکردی ترکیبی (ترکیب استراتژی تمایز و استراتژی کاهش هزینه) برای استراتژی سازمانی بیان ‌شده‌است.

  adp@ این را اضافه کرده است.
  2
 3. کتاب مدیریت بازاریابی فیلیپ کاتلر

 4. رای بدهید
  1
  4

  کتاب بازاریابی کاتلر سال ۲۰۱۰ توسط فلیپ کاتلر پدر علم بازاریابی نوشته ‌شده‌است. کاتلر در این کتاب اصول اولیه بازاریابی و چارچوب خلق ارزش برای مشتری را توضیح داده است. برای شروع کار و مطالعه در زمینه بازاریابی اولین منبعی که باید مطالعه شود این کتاب است. با خواندن این کتاب معانی و اصول بازاریابی را درمی‌یابید و دید جامع و کامل نسبت به علم بازاریابی پیدا می‌کنید. ویرایش هفدهم این کتاب شامل ترندهای بازاریابی و مثال‌های جدید نیز هست. ترجمه فارسی این کتاب در بازار موجود است.

  3
 5. کتاب برنامه‌ریزی بازاریابی: مفاهیم، الگوها، ساختارها، استراتژی‌ها

 6. رای بدهید
  0
  2

  اگر در زمینه برنامه‌ریزی بازاریابی قصد مطالعه کتابی دارید، کتاب برنامه‌ریزی بازاریابی، مفاهیم، الگوها، ساختارها، استراتژی‌ها تألیف شده توسط علی‌اکبر اسلام را بخوانید. این کتاب جنبه‌ها و ابعاد مختلف برنامه‌ریزی بازاریابی را با ملاحظات استراتژیک و تاکتیکی (بلندمدت و کوتاه‌مدت) و با نگرشی علمی و کاربردی موردتوجه قرار می‌دهد. هدف کلی این کتاب، بیان تئوری‌ها و آموزش نحوه به‌کارگیری برنامه‌ریزی استراتژیک و عملیاتی بازاریابی است. به عبارتی نحوه طراحی و اجرای برنامه‌های بازاریابی بیان می‌کند. این کتاب در پنج فصل تهیه‌ شده‌است.

  4
 7. کتاب استراتژی‌های بازاریابی با رویکردی تصمیم محور

 8. رای بدهید
  0
  2

  اگر می‌خواهید در زمینه استراتژی بازاریابی نگاه عمیق‌تری داشته باشید، کتاب استراتژی‌های بازاریابی منتشر شده توسط دفتر پژوهش‌های فرهنگی گزینه مناسبی است. این کتاب که نوشته اورویل سی واکر است، هم مانند بقیه کتاب‌ها ابتدا کلیات بازاریابی را بیان و سپس در زمینه تدوین و پیاده‌سازی استراتژی بازاریابی نکات عمیق‌تر و تخصصی‌تری را عنوان می‌کند.

  5
 9. کتاب گاو بنفش (Purple cow)

 10. رای بدهید
  0
  2

  کتاب گاو بنفش از کتاب‌های معروفی است که مطالعه آن به هر کس که در حوزه بازاریابی قصد فعالیت دارد توصیه می‌شود. این کتاب نوشته سث گودین، از نویسندگان شاخص در بازاریابی و مدیر بازاریابی اسبق شرکت یاهو است. تمرکز کلی گاو بنفش بر استراتژی تمایز در بازاریابی است و متفاوت بودن را تنها راه موفقیت در کسب‌وکار می‌داند.

  adp@ این را اضافه کرده است.
  6
 11. کتاب ماشین محتوا

 12. رای بدهید
  0
  2

  این کتاب به شما کمک خواهد کرد چند دستاورد داشته باشید: نخست اینکه، به طور کامل می‌آموزید بازاریابی محتوا چیست و چگونه یک راهبرد کارآمد بازاریابی محتوا ساخته می‌شود. ممکن است به این نتیجه برسید که این موضوع به درد شما نمی‌خورد، یا از آن سرسري رد شوید، یا با هیجان فریاد بزنید. به هر حال، قبل از هر تصمیمی ابتدا باید آن را بفهمید. دوم، یک چهارچوب سادة سه-مرحله‌اي براي یک بازاریابی موفق فرا می‌گیرید.

  adp@ این را اضافه کرده است.
  7
 13. راهنمای محرمانه بازاریابی اینترنتی

 14. رای بدهید
  0
  2

  پنج فصل اول این کتاب، در مورد روش های نوین بازاریابی است که در هر کسب و کاری جواب می دهد. دو فصل بعدی، روشها و شگردهایی است که باید در بازاریابی اینترنتی استفاده کرد. و فصل آخر، به معرفی ابزارهایی پرداخته که هر کسی در بازاریابی اینترنتی به آنها نیاز دارد. این کتاب را شاهین شاکری، با زبانی بسیار ساده و خودمانی نوشته و برای کسانی که در این حوزه می خواهند اطلاعاتشان را بیشتر کنند، می تواند مفید باشد.خرید آنلاین کتاب

  shakeri@ این را اضافه کرده است.
  8
 15. کتاب بازاریابی محتوایی در رسانه‌های اجتماعی

 16. رای بدهید
  0
  1

  کتاب بازاریابی محتوایی در رسانه‌های اجتماعی نوشته جیم بری با ترجمه مریم نجفی توسط انتشارات نسل روشن عرضه ‌شده‌است. این کتاب توضیح می‌دهد که چگونه محتوای دیجیتال، رسانه‌های اجتماعی و روش‌های بهینه‌سازی موتورهای جستجوگر (سئو) در کنار هم باعث افزایش ترافیک وب‌سایت، افزایش لید و افزایش فروش می‌شود. این کتاب دومین منبع معتبر بعد از کتاب جوپولیستی در زمینه بازاریابی محتوایی است.

  adp@ این را اضافه کرده است.
  9
 17. کتاب بازی پردازی در بازاریابی

 18. رای بدهید
  0
  1

  اگر علاقه‌مند به مباحث بازی‌سازی و گیمیفیکیشن هستید، توصیه می‌کنیم کتاب بازی پردازی در بازاریابی را مطالعه کنید. در این کتاب بازی پردازی به‌عنوان یک روش برای رقابت در بازار مطرح‌ شده‌است. با ایجاد بازی و سرگرمی می‌توان با مخاطب تعامل کرد و درنهایت رفتار او به سمت خرید تغییر داد. کارشناسان فروش و بازاریابی معتقدند بازی پردازی یا گیمیفیکیشن می‌تواند میزان فروش را ۱۰۰ تا ۱۵۰ درصد افزایش دهد.

  adp@ این را اضافه کرده است.
  10
 19. کتاب تحقیقات بازاریابی

 20. رای بدهید
  0
  1

  تحقیقات بازاریابی از فرآیندهای بنیادین در هر کسب‌وکار محسوب می‌شود. اگر در زمینه بازاریابی در هر صنعتی فعال هستید، مطالعه در زمینه تحقیقات بازار و مخصوصاً کتاب نارش کی مالهوترا را برای رشد کسب‌وکار شما توصیه می‌کنیم. ترجمه این کتاب را نشر مهربان منتشر کرده است. در این کتاب شش مرحله فرآیند تحقیقات بازاریابی به‌طور کامل توضیح داده‌ شده‌است.

  adp@ این را اضافه کرده است.
  11
 21. کتاب بازاریابی هکر رشد

 22. رای بدهید
  0
  1

  کتاب پرفروش Growth Hacker Marketing اثر رایان هالیدی استراتژیست رسانه و نویسنده‌ای برجسته در استراتژی و کسب و کار است.این کتاب چون به بخش‌های مهم و کاربردی کار می‌پردازد، کوتاه است و هرگز شما را با مفهومات سنگینی همچون “تجزیه و تحلیل کوهورت” و “ضریب همبستگی ویروسی” درگیر نمی‌کند. به‌جای آن روی طرز تفکر –که مهم‌ترین بخش است– تمرکز می‌کند.

  adp@ این را اضافه کرده است.
  12
 23. کتاب نسل چهارم بازاریابی کاتلر

 24. رای بدهید
  0
  0

  در این کتاب که سال ۲۰۱۷ منتشر شده، کاتلر نسل بعدی بازاریابی را معرفی کرده است. این کتاب نظرات جدید آقای کاتلر است و در آن با توجه به تغییرات دنیای بازاریابی نکاتی برای اصلاح دید سنتی بازاریابی بیان‌ شده و نکاتی کاملاً جدید نیز بررسی ‌شده است. مطالعه این کتاب بعد از کتاب مدیریت بازاریابی کاتلر توصیه می‌شود. این کتاب به شما کمک می‌کند با تغییرات بازاریابی در دنیای دیجیتال پیش بروید و مشتریان بیشتری جذب کنید. امروزه افراد زمان کمتری را به توجه به برندها اختصاص می‌دهند و با برندهای بسیاری در اطراف خود برای انتخاب مواجه هستند. بنابراین شما باید برخیزید و روبروی آن‌ها قرار بگیرید و توجه مخاطب را جلب کنید و پیام خود را منتقل کنید. این کتاب نیز به فارسی ترجمه‌ شده‌است.

  13
 25. کتاب بازاریابی استراتژیک: نگرش راهبردی

 26. رای بدهید
  0
  0

  کتاب بسیار خوب در زمینه بازاریابی استراتژیک که البته نکات دشواری در آن بیان ‌شده‌است و بعد از کتاب‌های ابتدایی برای یادگیری نکات پیچیده‌تر توصیه می‌شود. در این کتاب که نوشته کارل جان آلیسیم است، فرآیند برنامه‌ریزی بازاریابی استراتژیک، مأموریت، استراتژی‌های ارزش و تعریف بازار و بسیاری از مباحث مهم دیگر بیان ‌شده‌است. همچنین نحوه تحلیل داخلی، تحلیل مشتری، صنعت و رقیب و … را توضیح می‌دهد.

  14
 27. کتاب جنگ بازاریابی

 28. رای بدهید
  0
  0

  جنگ بازاریابی نوشته آل ریس و جک تروت، کتابی است که در آن بهترین تاکتیک‌های دفاعی چریکی و همچنین جدیدترین قوانین تجاری، آموزش داده‌ شده‌است. آل ریس در این کتاب، تجارت و بازاریابی را از جهت نیاز به استراتژی به جنگ تشبیه کرده و دنیای تجارت را از دیدگاهی استراتژیک بررسی می‌کند. این کتاب پرفروش‌ترین کتاب تجاری جهانی معرفی ‌شده‌است.

  15
 29. کتاب خبر ربایی، پدیده نوظهور در بازاریابی

 30. رای بدهید
  0
  0

  کتاب خبر ربایی نوشته محمود محمدیان و محمد مرشدی صائین از انتشارات مهربان است.در این کتاب توضیح داده شده چگونه با هوشمندی جلوی هزینه‌های میلیاردی در تبلیغات را بگیریم و به همان اندازه اثربخش باشیم؟این کتاب مهارتی در بازاریابی به نام خبر ربایی را توضیح می‌دهد و بیان می‌کند که کسب‌وکارها باید اخبار و اتفاقات جامعه را دنبال کنند.

  adp@ این را اضافه کرده است.
  16
 31. کتاب اصول بازاریابی داده محور- یا ۱۵ معیاری که هر بازاریاب باید بداند

 32. رای بدهید
  0
  0

  این کتاب نوشته مارک جفری، کتابی پایه‌ای برای بازاریابی داده محور است. کتاب اصول بازاریابی داده محور یک راهنمای روشن برای استفاده از یک رویکرد استراتژیک محکم و دقیق است که منجر به دستیابی به سود قابل‌توجه می‌شود.

  adp@ این را اضافه کرده است.
  17
 33. کتاب بازاریابی محتوایی، کسب مشتریان بیشتر با بازاریابی کمتر

 34. رای بدهید
  0
  0

  نویسنده این کتاب، جوپولیتسی، پدر بازاریابی محتوا است. درواقع او اولین کسی است که اصطلاح بازاریابی محتوا را معرفی کرده است و در این کتاب مباحث مربوط به بازاریابی محتوا را به‌خوبی بررسی و بیان کرده است. طبق تعریف جوپولیستی، بازاریابی محتوا، انتشار اطلاعات مفید و در ارتباط با حوزه کسب‌وکار برای مخاطبان است و هدف از این کار، ترغیب مخاطب به انجام یک رفتار خاص و یا تغییر رفتار است.

  adp@ این را اضافه کرده است.
  18
 35. کتاب استراتژی‌های محتوایی شرکت

 36. رای بدهید
  0
  0

  کتاب استراتژی محتوایی نوشته کوین پی.نیکولز، یک راهنمای خوب برای چگونگی تهیه و پیاده‌سازی استراتژی‌های محتوایی است. این کتاب مزایای استراتژی محتوا برای کسب‌وکارها را به‌خوبی بیان می‌کند.

  adp@ این را اضافه کرده است.
  19
 37. کتاب مدیریت رفتار مصرف‌ کننده

 38. رای بدهید
  0
  0

  این کتاب منبع خوب برای یادگیری مهارت‌های بازاریابی و شناخت رفتار مصرفی مشتریان است. رفتار مصرف‌کننده ازجمله مباحث تأثیرگذار در مدیریت بازاریابی است که دانش مربوط به آن برای کسب‌وکارها در هر صنعتی ضروری است. با مطالعه این کتاب که نوشته مایکل آر. سولومون است، شناخت خوبی نسبت به رفتار مصرف‌کننده و با بررسی مثال‌های متعددی که در کتاب گفته‌شده، دید کاملی نسبت به آن پیدا می‌کنید.

  adp@ این را اضافه کرده است.
  20
 39. کتاب Permission Marketing یا بازاریابی اجازه‌ای

 40. رای بدهید
  0
  0

  بازاریابی اجاره‌ای اثر دیگری از سث گادین نویسنده کتاب گاو بنفش است. این کتاب نیز ازجمله کتاب‌های مهم در حوزه بازاریابی است. سث گادین در این کتاب تحولات بازاریابی را در طول زمان بررسی و تفاوت‌های رویکرد بازاریابی درگذشته و حال را مقایسه می‌کند. درگذشته بازاریابی به مفهوم آگاهی‌رسانی به مخاطب به‌صورت اجباری بوده است ولی در حال حاضر مخاطب انتخاب می‌کند که در معرض کدام تبلیغات و رسانه‌ها قرار بگیرد .

  adp@ این را اضافه کرده است.
  21
 41. کتاب بازاریابی چریکی

 42. رای بدهید
  1
  0

  بازاریابی چریکی یا پارتیزانی ازجمله رویکردهای مفید بازاریابی برای کسب‌وکارهای کوچک است. این نوع بازاریابی به مفهوم ایده‌های بازاریابی با هزینه‌های کم و تأثیرات بالا در افزایش سهم بازار است. کتاب بازاریابی چریکی نوشته جی کن راد لوینسون را انجیل بازاریابی کارآفرینانه می‌نامند و متخصصین معتقدند هر صاحب و یا کارشناس بازاریابی در کسب‌وکار کوچک باید آن را مطالعه کرده باشد.

  adp@ این را اضافه کرده است.
  فکر می‌کنید این لیست ناقص است؟ آن را کامل‌تر کنید...