بهترین دروازه بان تاریخ فوتبال جهان
ورزش

بهترین دروازه بان تاریخ فوتبال جهان

7آیتم / 301رای‌دهنده / 308رای 20 آذر 1398

لیستی از

علیرضا حیدری

دروازه بان ها در تیم های فوتبال، هم می توانند تیم شان را به اوج ببرند و هم باعث شکست و خواری تیم شان شوند! اما در تاریخ، دروازه بان هایی ظهور کرده اند که نقش یکی از ستون های تیم شان را داشته اند و تاریخ سازی کرده اند. در این صفحه، لیست بهترین دروازه بان های تاریخ فوتبال را مشاهده می کنید. به نظر شما، کدام دروازه بان افسانه ای تر بوده است؟

  1
 1. جیانلویجی بوفون

 2. رای بدهید
  12
  50

  این مرد، برای خیلی ها بهترین دروازه بان جهان بوده و هست. بوفون، اولین بار در سن 19 سالگی و وقتی که به جای جانلوکا پالیوکا در بازی پلی آف جام جهانی در مسکو به بازی آمد، دیده شد. از آن زمان تا کنون او عملکرد شگفت انگیزی در تیم ملی کشورش و باشگاهش داشته است. بانوی پیر ایتالیا، در سال 2001 بوفون را با رقم 32.5 میلیون یورو که نوعی از رکوردشکنی بود، از پارما به خدمت گرفت. در طول تمام این سالها، بوفون با یوونتوس بارها قهرمان سری آ شد و بارها نامزد بهترین دروازه بان در اروپا. او برای ایتالیا هم بیش از 100 بار به میدان رفته و در جریان قهرمانی تیمش در جام جهانی 2006 نقش ویژه ای داشت.

  alirezaheydari@ این را اضافه کرده است.
  2
 3. ایکر کاسیاس

 4. رای بدهید
  12
  43

  در مورد ایکر مقدس، از کجا شروع کنیم؟ دروازه بان افسانه ای اسپانیا و رئال مادرید که همه جوایز و افتخارات (دقیقا همه جوایز قابل دسترس!) را با این دو تیم برد. از زمانی که در 16 سالگی به کهکشانی ها پیوست، همه جام های ممکن یعنی لا لیگا، لیگ قهرمانان، حذفی، سوپرکاپ اسپانیا، سوپرکاپ اروپا و جام باشگاه های جهان را برد. او کاپیتان تیم ملی کشورش هم بود و دو بار قهرمان یورو و یک بار قهرمان جام جهانی شد. او حتی به عنوان دروازه بان، رکورد تعداد بازی ملی را هم شکست.

  3
 5. الیور کان

 6. رای بدهید
  10
  34

  الیور کان، یک اسطوره دو گانه برای تیم آلمان و بایرن مونیخ به حساب می آید. او شاید بهترین دروازه بان تاریخ در موقعیت های تک به تک بود. دروازه بان بلوند آلمانی، هر عنوان ممکنی را به همراه باواریایی ها برنده شد. در فینال UCL سال 2001، وقتی بازی 1-1 با والنسیا مساوی شد، در ضربات پنالتی ناجی تیمش شد و باعث قهرمانی تیم مونیخی شد. همچنین عملکرد او در جام جهانی 2002، آلمان را نایب قهرمان جهان کرد.

  4
 7. پیتر اشمایکل

 8. رای بدهید
  12
  37

  پیتر اشمایکل به خاطر خروج های بی محابا و رعب انگیزش در موقعیت های تک به تک مشهور بود. عملکرد و سیوهای درخشان اشمایکل، او را به بهترین دروازه بان تاریخ منچستریونایتد و دانمارک تبدیل کرد. اشمایکل، 292 بار برای شیاطین سرخ بازی کرد و تا قبل از خداحافظی از تیمش در الدترافورد، 5 بار قهرمان لیگ جزیره شد. او در یکی از خاطره انگیزترین فینال های UCL، یعنی کامبک رویایی 2-1 مقابل بایرن مونیخ، کاپیتان تیمش بود و بهترین بازیکن آن دیدار شد. اشمایکل 129 بار هم برای کشورش دروازه بانی کرد و در یک اتفاق عجیب، در سال 1992 قهرمان اروپا شدند. جالب است بدانید، اشمایکل در طول بازیگری اش، 9 گل هم به ثمر رساند!

  5
 9. لو یاشین

 10. رای بدهید
  12
  23

  اولین دروازه بان فوق ستاره مدرن، که به خاطر رفلکس هایش به عنکبوت سیاه مشهور شد، در تمام دوران حرفه ایش برای یک باشگاه، دینامو مسکو، بازی کرد. او بین 1950 تا 1970، در 326 بازی برای دینامو مسکو دروازه بانی کرد. او 78 بازی برای تیم شوروی سابق انجام داد، در سه جام جهانی بازی کرد و مدال طلای المپیک ملبورن 1956 را برد.

  alirezaheydari@ این را اضافه کرده است.
  6
 11. نویل ساوتال

 12. رای بدهید
  15
  17

  نویل ساوتال، توسط بسیاری از کارشناسان، بهترین دروازه بان بریتانیایی دهه 80 شناخته می شد، اما بسیار بدشانس بود که توانست توامندی اش در دروازه بانی را در بازی های ملی با کشور ولز به نمایش بگذارد. او در تیم ولز92 بازی ملی بین سال های 1982 تا 1997 انجام داد، اما هیچ وقت راهی یک رقابت مهم جهانی نشد. اگرچه در تیم باشگاهی اش، اورتون، در طول 17 سال 592 بازی کرد و بسیار درخشید. به طوری که 1985 و 1987 قهرمان لیگ جزیره شد. ساوتال توسط مجله ورلد ساکر در لیست 100 فوتبالیست برتر قرن 20 قرار گرفت.

  alirezaheydari@ این را اضافه کرده است.
  7
 13. گوردون بنکس

 14. رای بدهید
  21
  10

  گوردون بنکس، به دلیل سیو خاطره انگیزش در مقابل ضربه سر پله افسانه ای، برای همیشه در خاطره ها مانده است. بسیاری این سیو را بهترین سیو تاریخ فوتبال می دانند. شاید تیم ملی انگلیس و باشگاه لسترسیتی برنده عناوین زیادی نشده باشند، اما بنکس نقش ویژه ای در تنها قهرمانی انگلیس در جام جهانی در سال 1966 داشت. در دنیای بازیگری، کمتر کسی هوش، رفلکس و شوت گیری او را داشته است.

  alirezaheydari@ این را اضافه کرده است.
  فکر می‌کنید این لیست ناقص است؟ آن را کامل‌تر کنید...