محبوب ترین بازیکن تاریخ باشگاه استقلال

محبوب ترین بازیکن تاریخ باشگاه استقلال

9آیتم / 11رای‌دهنده / 30رای 12 دی 1397

لیستی از

لیست می

استقلال، به عنوان یکی از دو تیم پرهوادار ایران، قطعا بخش مهمی از تاریخ فوتبال ایران را شکل می دهد. بازیکنان بسیاری در طول چند دهه در این تیم بازی کرده اند؛ بازیکنانی با فراز و نشیب های زیاد. اما تعدادی از این بازیکنان، کسانی هستند که بیش از دیگران در دل هواداران جا دارند و محبوب آنها هستند. به نظر شما، محبوب ترین بازیکن تاریخ استقلال چه کسی است؟ اگر بازیکنی از قلم افتاده، آن را به لیست اضافه کنید.

1

ناصر حجازی

0
5

به جرات می توان گفت یکی از بزرگترین اسطوره های تاریخ استقلال و حتی فوتبال ایران است. مرد با شخصیت استقلال، هم در لباس بازیکن و هم هم لباس مربی در کنار تیمش بود و افتخارات قابل توجهی کسب کرد. مرحوم حجازی، بارها با استقلال قهرمان شد و در لباس تیم ملی هم قهرمانی¬های ایران در جام ملت ها را کسب کرد. او با حضور در جام جهانی 1978 آرژانتین، اولین دروازه بان ایرانی حاضر در این جام نام گرفت. بزرگترین افتخار حجازی در لباس مربیگری استقلال هم نائب قهرمانی در جام باشگاه های آسیا سال 1999 بود.

2

منصور پورحیدی

0
4

لقب پدر استقلال بدون شک برازنده اوست. پورحیدری در ستاره استقلال نقش داشته است: یک بار در قامت بازیکن در سال 1349 و یک بار در قامت مربی در سال 1370 که در کنار دیگر عناوین او در آسیا، او را پرافتخارترین مربی-بازیکن استقلال در آسیا می کند. مرحوم پورحیدری سال ها هم به عنوان سرپرست در تیم محبوبش بود و به همین خاطر محبوب دل آبی هاست.

3

فرهاد مجیدی

1
4

هفت مقدس! می توان گفت که محبوب ترین شماره 7 تاریخ استقلال فرهاد مجیدی است. او اگر چه پس از سال های ابتدایی حضورش در استقلال، به خارج از کشور رفت، اما با بازگشت مجدد به استقلال محبوبیتش اوج گرفت. مجیدی با لباس العین امارات قهرمان آسیا شد و به عنوان کاپیتان هم در استقلال، جام قهرمانی لیگ و حذفی را بالای سر برد. گلهایش به پرسپولیس و تعصبش مقابل سرخ ها او را بسیار محبوب دل آبی ها کرد.

4

علی جباری

0
2

سلطان، لقبی بود که آبی ها به علی جباری دادند. جباری در اولین لیگ سراسری ایران با لباس تاج حاضر بود و قهرمان و بهترین بازیکن جام شد. او علاوه بر افتخارات فراوان با لباس استقلال، در لباس تیم ملی هم می درخشید که از جمله آن، دو بار قهرمانی در جام ملت های آسیاست. جباری یکی از گلزن ترین های دربی تهران بوده و یکی از به یادماندنی ترین شماره 8 های آبی ها بوده است.

5

غلامحسین مظلومی

0
2

ماشین گلزنی و مهاجم قهار دهه 40 و 50 استقلال بود. مرحوم مظلومی بارها با لباس استقلال و تیم ملی آقای گل شد و یکی از بهترین گلزنان تاریخ دربی برای استقلالی ها به شمار می رود. سرطلایی آبی ها، علاوه بر چندین قهرمانی با لباس استقلال، به همراه تیم ملی هم قهرمانی در جام ملت های آسیا را تجربه کرد.

6

امیر قلعه نویی

1
3

ژنرال آبی ها اگرچه افتخاراتی از جمله قهرمانی آسیا در سال 1370 را در لباس بازیکنی به دست آورد، اما عمده محبوبیتش برای آبی ها به دوران مربیگری اش برمی گیردد؛ به طوری که هر سه قهرمانی استقلال در تاریخ لیگ برتر در سال های مختلف با هدایت او بوده است. قلعه نویی در تیم های دیگر هم بارها قهرمان و نائب قهرمان شد و از این حیث، پرافتخارترین مربی لیگ برتر است.

7

مجتبی جباری

1
2

یکی از بهترین و خلاق ترین بازی سازهای ایران در دهه 80 بود. جباری بارها در لباس استقلال با پاس های خیره کننده اش، گره از کار این تیم باز می کرد و یکی از مهره های اصلی در درخشش های دهه 80 استقلال بود. با زدن دو گل از سه گل استقلال در دربی 73، پرسپولیس را از جام حذفی کنار زد. شاید تنها مصدومیت های او بود که مانع درخشش بیشتر در استقلال و تیم ملی شد.

8

علی دانایی فرد

1
1

یکی از مردان اصلی شکل گیری تاریخ استقلال مرحوم علی دانایی فرد بود. او در سال های اولیه تاسیس باشگاه، فوتبال را به باشگاه آورد و سال ها بازیکن و مربی این تیم در دهه های 20 و 30 بود. در دوران مربیگری او لیگ سراسری در ایران نبود، اما او بارها با تیمش قهرمان لیگ تهران شد.

9

حسن روشن

2
1

یکی از بهترین مهاجمان تاریخ استقلال و پدیده دهه 50 فوتبال ایران بود. در سنین پایین به جمع آبی ها آمد و بارها با گلزنی هایش، هواداران را به وجد آورد. روشن زننده یکی از دو گل ایران در جام جهانی 1978هم بود. روشن علاوه بر چندین قهرمانی و نائب قهرمانی با استقلال، به همراه تیم ملی هم قهرمان جام ملت های آسیا شد.

فکر می‌کنید این لیست ناقص است؟ آن را کامل‌تر کنید...