بهترین بازیکن خارجی تاریخ استقلال

بهترین بازیکن خارجی تاریخ استقلال

6آیتم / 11رای‌دهنده / 31رای 16 آذر 1397

باشگاه های فوتبال ایرانی تخصص زیادی در جذب بازیکنان خارجی بی کیفیت دارند! و تیم استقلال هم از این قاعده مستثنی نیست! اما بوده اند بازیکنان خارجی که به این تیم پیوستند و عملکرد خیلی خوبی داشتند. به نظر شما، بهترین فوتبالیست خارجی که تا امروز به استقلال پیوسته چه کسی است؟

1

مامه بابا تیام

0
7

مهاجم سنگالی که تنها 13 بازی برای استقلال انجام داد اما با زدن 12 گل، یکی از بهترین های استقلال بود. او که سابقه عضویت در باشگاه های بزرگی را داشت، به استقلال آمد و یکی از تاثیرگذارترین بازیکنان دوران حضورش در این تیم بود.

2

جی لوید ساموئل

0
6

بازیکنی که با کارنامه ای قوی و سابقه بازی در لیگ برتر انگلیس، به استقلال آمد و بیشترین بازی را به عنوان یک خارجی برای این تیم انجام داد. ساموئل مدت ها مهره اصلی ترکیب آبی پوشان بود و یکی از بهترین خارجی های تاریخ لیگ ایران. مرگ نابهنگامش برای آبی ها و هوادارانشان تلخ بود. او برای استقلال 92 بازی کرد و 10 گل زد.

3

فابیو جان واریو

0
3

هافبک مسلط برزیلی که در ایران ابتدا با فولاد خوزستان چهره شد، اما بعدها به استقلال آمد و مدت ها در این تیم مهره ثابت بود. اگرچه بعدها در سپاهان هم بازی کرد، اما هنوز طرفداری اش از استقلال را علنی اعلام می کند!

4

سرور جپاروف

1
4

هافبک ازبکستانی که یکی از دو بازیکنی است که دو بار توپ طلای آسیا را برده و شاید از نظر افتخارات فردی پرافتخارترین خارجی لیگ ایران بوده باشد. او مدت ها همه کاره خط میانی استقلال بود.

5

رابسون جانواریو

1
4

مدافع جوان و باکیفیت برزیلی که به صورت قرضی به استقلال آمد. اگرچه مدت زیادی در این تیم نبود، اما همواره کیفیت بالای خود را در قلب دفاع این تیم نشان داد. اگرچه آبی ها تلاش زیادی برای دائمی کردن قرارداد رابسون کردند، اما این بازیکن به تیم اصلی اش در پرتغال بازگشت.

hamidreza_kh@ این آیتم را به لیست اضافه کرده است.
6

هرائر مگویان

3
2

مدافع تیم ملی ارمنستان که حدود 3 سال در استقلال بازی کرد و مهره ثابت قلب دفاع آبی ها بود. او هم بیش از 70 بازی برای استقلال کرد.

فکر می‌کنید این لیست ناقص است؟ آن را کامل‌تر کنید...