برترین کتاب های کسب و کار برای سال 98
کار و فناوری

برترین کتاب های کسب و کار برای سال 98

8آیتم / 8رای‌دهنده / 17رای 3 فروردین 1398

لیستی از

امیر دانشی پور

با گذر از سختی ها و موج های ویرانگر سال 97 کسب و کارهای زیادی آسیب دیدند. تقریبا هیچ فرد و یا کسب و کاری نبود که از این عدم ثبات بازار و اقتصاد آسیب ندیده باشد. حال آنکه برای گذر از این آشوب تنها یک راه بیشتر وجود ندارد. و آن نیز کسب علم و دانش و استفاده از سال ها تجربه ی مدیران و شرکت های بزرگ در سراسر جهان است. قطعا ایران تنها جایی نیست که گرفتار این بی برنامگی ها و عدم مدیریت هاست. پس بیایید با یادگیری اصول راه اندازی کسب و کار و مدیریت در خلاف این موج شنا کنید و هنگامی که دیگران با عدم آگاهی در حال نابودی کسب و کار خود هستند، شما بتوانید کسب و کار خودتان را رشد دهید و موفق شوید.

  1
 1. کتاب از خوب به عالی : چرا بعضی از شرکت‌ها جهش می‌کنند و بعضی‌های ديگر نه!

 2. رای بدهید
  0
  4

  نویسنده : جيم کالينز، مترجم : سميرا اشتری.از خوب به عالی، یافته‌های یک تحقیق پنج ساله توسط نویسنده و تیمش را توضیح می‌دهد. تیم او شرکت‌هایی که بعد از سال‌ها عملکرد متوسط، پیشرفتی پایدار داشتند شناسایی کرده و عواملی که باعث تمایز آن شرکت‌ها از رقبایشان شده مشخص نموده است. این عوامل در نهایت به مفاهیم کلیدی رهبری، فرهنگ و مدیریت استراتژیک تقسیم شدند.

  adp@ این را اضافه کرده است.
  2
 3. کتاب قلاب :چگونه مشتریان را به محصولاتمان وفادار کنیم؟

 4. رای بدهید
  0
  3

  نویسنده : نیر ایال، مترجم : علی شه‌شناس. شرکت‌هایی که در این کتاب نام‌برده شده‌اند، محصولات خود را به نحوی طراحی کرده‌‌‌اند که در مشتریان ایجاد عادت کرده‌‌ و با این روش باعث شدند که مشتریان به‌صورت ناخودآگاه از محصولاتشان استفاده کنند.

  3
 5. کتاب گاو بنفش

 6. رای بدهید
  0
  2

  نویسنده : ست گادین، مترجم : افسانه درویشی. اگر در کارخانه خود با چالش‌های شدید مالی درگیر هستید، اگر در بازار صنعت خود از حضور اجناس مشابه کلافه شده‌اید، اگر در خلق یک محصول جدید بی انگیزه، بی ایده و یا سردگم هستید، اگر در موفقیت حرفه‌ای خود مشعوف و مطمئن هستید و احساس امنیت می‌کنید، اگر طراح یا کارمندی درصدد خلق یک نوآوری خیره‌کننده برای جلب رضایت کارفرمای خود هستید، یا حتی اگر صاحب یک فروشگاه، مغازه، دکه و یا دستفروشی باانگیزه هستید؛ پس یک جلد از این کتاب را خریداری کنید و پای درس ست گادین بنشینید.

  4
 7. کتاب ثروتمندترین مرد بابل

 8. رای بدهید
  0
  2

  نویسنده : جورج سمیوئل کلاسون، مترجم : ژیلا ناظریان. هدف این کتاب، ارائه‌ی دانشی است به جهت پول درآوردن، نگهداری پول و بالاخره بیشتر کردن پس‌انداز شما. بی‌شک، بلندپروازی موفقیت مالی با علم به این دانش میسر می‌گردد. سفری می‌کنیم به بابل، مَهدی که در آن اصول اولیه‌ی مالی پایه‌ریزی شده است و هنوز در سراسر دنیا از آن استفاده می‌شود.

  5
 9. کتاب دیوانگان ثروت‌ساز: چگونه نترسیم و سوار قطار وحشت کارآفرینی شویم؟

 10. رای بدهید
  0
  2

  نویسنده : دارن هاردی، مترجم : شادی حسن‌پور. حالا قرار است هر کدام‎مان کارآفرین باشیم و کارآفرینی با تشبیه هنرمندانه‎ی دارن هاردی، شبیه سوارشدن بر قطار وحشت شهربازی‎هاست که در نهان، ریسک شیرینی در خود دارد و اوج و فرودهای‎اش همان ساختن مفهوم حقیقی و قهرمانانه‎ی زندگی برای هر فرد است.کتاب «دیوانگان ثروت‎ساز» اصول زندگی در دوران جدید است. دورانی که در آن از عصر انبوه‎سازی صنعتی خبری نیست .

  adp@ این را اضافه کرده است.
  6
 11. کتاب راه انداختن يک کسب‌وکار جديد

 12. رای بدهید
  0
  1

  نویسنده : اندرو شرمن ، لوک جانسون ، مایکل دل، مترجم : مجيد نوريان.کتاب «راه انداختن یک کسب‌وکار جدید‌»‌ حاصل چهارده مقاله به قلم پیشگامان کسب‌وکار،‌ فعالان اقتصادی و افراد موفق در این حوزه است که در آن به سخت‌ترین مشکلاتشان در طی مسیر کاری خود اشاره‌کرده و تجربیات شگفت‌انگیزشان را با ما در میان گذاشته‌اند. مجموعه «درس‌های تجربه‌شده» منبعی حیاتی برای مدیران اجرایی پرمشغله امروز است.

  adp@ این را اضافه کرده است.
  7
 13. نه برای لقمه ای نان

 14. رای بدهید
  0
  1

  کونوسوکه ماتسوشیتا از برجسته ترین کارآفرینان و بازرگانان ژاپن که شرکت صنایع الکترونیکی ماتسوشیتا را در سال 1918 تاسیس کرد. واسه ایرانی ها محصولات این شرکت همیشه نماد اصالت ژاپن و کیفیت عالیه. خالق برند پاناسونیک تجارب سالها رهبری و مدیریتش رو در این کتاب ارائه کرد. مديراني که کارکنانشان را بجاي دارايي به عنوان بدهي در نظر مي گيرند در کارشان شکست مي خورند. (کونوسوکه ماتسوشیتا)

  o.basiroo@ این را اضافه کرده است.
  8
 15. کتاب بازاریابی

 16. رای بدهید
  1
  1

  نویسنده : برایان تریسی، مترجم : صبا حقيقی.میزان موفقیت یا شکست در بازاریابی تعیین‌کننده‌ی میزان موفقیت یا شکست در عرصه‌ی کسب‌وکار است. طبق گفته‌ی شرکت دان و برداستریت، عامل اصلی عدم موفقیت و شکست در چهل‌وهشت درصد از کسب‌وکارها، کندی یا ناکارآمدی در حوزه‌ی بازاریابی و فروش است. در اقتصاد رقابتی و پویا، بازاریابی کار اصلی هر کسب‌وکار موفقی است. بدون توجه به نوع کسب‌وکارتان، شما «بازاریاب» هستید.

  adp@ این را اضافه کرده است.
  فکر می‌کنید این لیست ناقص است؟ آن را کامل‌تر کنید...