محبوب ترین بازیکن تاریخ باشگاه پرسپولیس

محبوب ترین بازیکن تاریخ باشگاه پرسپولیس

9آیتم / 13رای‌دهنده / 41رای 11 آذر 1397

لیستی از

لیست می

پرسپولیس، به عنوان یکی از دو تیم پرهوادار ایران، قطعا بخش مهمی از تاریخ فوتبال ایران را شکل می دهد. بازیکنان بسیاری در طول چند دهه در این تیم بازی کرده اند. بازیکنانی با فراز و نشیب های زیاد. اما تعدادی از این بازیکنان، کسانی هستند که بیش از دیگران در دل هواداران جا دارند و محبوب آنها هستند. به نظر شما، محبوب ترین بازیکن تاریخ پرسپولیس چه کسی است؟ اگر بازیکنی از قلم افتاده، آن را به لیست اضافه کنید.

1

علی کریمی

0
7

جادوگر ایرانی و مارادونای آسیا؛ شاید اگر علی کریمی در اروپا متولد شده بود، جزو بهترین بازیکنان تاریخ جهان می شد! اگرچه مدت حضور کریمی در پرسپولیس چندان طولانی نبود، اما تعصبش به رنگ قرمز، او را به یکی از محبوب ترین بازیکنان این تیم تبدیل کرد. کریمی با درخشش بسیار، نشان مرد سال فوتبال آسیا و حضور در سطح اول فوتبال اروپا را هم از آن تجربه کرد.

2

احمدرضا عابدزاده

0
5

اگرچه مدتی را در تیم استقلال سپری کرد، اما با پیوستن به پرسپولیس در سال 1373، سال ها در این تیم بازی کرد و محبوب هواداران شد. نمایش های خیره کننده اش در پرسپولیس و نیز تیم ملی دهه هفتاد، هنوز در یادها مانده است.

3

کریم باقری

1
4

او سال ها در پرسپولیس بازی کرد و از این تیم، به اروپا رفت. در بازگشت به پرسپولیس مدت ها کاپیتان و رهبر میانه میدان این تیم بود و با پرسپولیس جام قهرمانی لیگ برتر را بالا برد.

4

مهدی مهدوی کیا

1
4

موشک تیم ملی و پرسپولیس که در سنین پایین به پرسپولیس پیوست. مهدوی کیا یکی از بهترین لژیونرهای تاریخ باشگاه به حساب می آید و سال ها در سطح اول فوتبال آلمان بازی کرد و علاوه بر پرسپولیس، از اسطوره های باشگاه هامبورگ هم به حساب می آید.

5

علی پروین

2
5

سلطان فوتبال ایران با کوله باری از تجربه و افتخار؛ حدود 18 سال بازیکن تیم پرسپولیس بود و سال ها در لباس مربیگری این تیم در کنار هواداران. علی پروین با کسب 15 جام قهرمانی پرافتخارترین مربی تاریخ باشگاه به حساب می آید.

6

حسین کلانی

0
2

بازیکن سال های دور پرسپولیس؛ کلانی با 71 گل، چهارمین گلزن برتر تاریخ پرسپولیس است و چند آقای گلی را در کارنامه خود دارد. او در سال های دهه 40 برای پرسپولیس بازی می کرد.

7

علی دایی

2
3

آقای گل جهان، یکی از محبوب های پرسپولیس است و پرسپولیسی ها لقب شهریار را به او دادند. علی دایی سابقه آقای گلی با پیراهن پرسپولیس را دارد و از این تیم لژیونر شد. همچنین در کسوت سرمربی، پرسپولیس را نائب قهرمان لیگ برتر و قهرمان جام حذفی کرد. دایی هم از پرسپولیسی هایی است که مرد سال فوتبال آسیا شده است.

8

همایون بهزادی

1
2

مهاجم سرطلایی تیم پرسپولیس؛ بهزادی در سال های دور بازیکن و بعدها مربی تیم پرسپولیس بود و از شاهکارهای او، هت تریک در دربی معروف شش تایی مقابل استقلال است.

9

فرشاد پیوس

1
1

آقای گل تاریخ باشگاه پرسپولیس؛ مهاجم زهرداری که بیش از 150 گل در طول 9 فصل برای پرسپولیس به ثمر رساند و نقش زیادی در پرسپولیس رویایی دهه شصت داشت.

فکر می‌کنید این لیست ناقص است؟ آن را کامل‌تر کنید...