بهترین دروازه بانان تاریخ فوتبال ایران

بهترین دروازه بانان تاریخ فوتبال ایران

6آیتم / 13رای‌دهنده / 23رای 2 بهمن 1397

در طول تاریخ فوتبال ایران، دروازه بان هایی ظهور کرده اند که برخی از آنها، آن قدر درخشان بوده اند که تبدیل به اسطوره های فوتبال کشور شده و در قلب های ایرانی ها جاودانه شده اند. در میان خاطرات دور و نزدیک ما ایرانی ها، صحنه های بسیار ماندگاری از این قهرمانان ملی ترسیم شده است. در این لیست، برخی از بهترین دروازه بان های تاریخ ایران به پیشنهاد من آمده است. به نظر شما، کدام بازیکن شایسته لقب بهترین دروازه بان تاریخ ایران است؟ اگر بازیکن دیگری را می شناسید که جای او در لیست خالی است، آن را به لیست اضافه کنید.

1

احمدرضا عابدزاده

0
7

عقاب آسیا، لقبی است که در فوتبال ایران به عابدزاده داده اند. کمتر کسی در این کشور است که عابدزاده را از اعماق دل دوست نداشته باشد! نمایش های استوار احمدرضا در دیدار تاریخی با استرالیا و جام جهانی 1998 فرانسه در ذهن همه ما به یادگار مانده است.

2

علیرضا بیرانوند

0
7

پسر لر فوتبال ایران، این روزها شماره یک تیم ملی ایران است. او آن قدر درخشش داشته و آن قدر خاطره های حساس و به یاد ماندنی برای ایرانی ها و پرسپولیسی ها ساخته که بدون شک جایش در این لیست هست! کمتر دروازه بانی در دنیا هست که پنالتی کریستیانو رونالدو را مهار کرده باشد؛ و بیرانوند در این دسته است!

3

ناصر حجازی

0
3

مردی نجیب و خوش پوش تاریخ باشگاه استقلال، یکی از بزرگترین دروازه بان های تاریخ فوتبال ایران و حتی آسیا بود. حجازی با تیم ملی افتخارات زیادی کسب کرد و سنگربان تیم ملی در اولین حضورش در جام جهانی بود.

4

عزیز اصلی

0
2

دروازه بان سال های دور فوتبال ایران، فوتبال حرفه ای را از باشگاه دارایی شروع کرد و بعدها به پرسپولیس پیوست و تا پایان دوران فوتبالش در پرسپولیس بود. عزیز اصلی همراه با تیم ملی قهرمان جام ملت های آسیا شد. پرش های خوب اصلی در واکنش ها، لقب "عزیز فنر" را برایش به ارمغان آورد.

5

سید مهدی رحمتی

2
1

دروازه بانی که سالها سنگربان شماره 1 استقلال بوده است. رحمتی با 77 بازی ملی، دومین دروازه بان از این نظر بعد از عابدزاده است. او در لیگ ایران افتخارات زیادی کسب کرده و با پیراهن استقلال و سپاهان 4 بار قهرمان لیگ برتر شده است.

6

منصور رشیدی

1
0

دروازه بان سال های دور استقلال، در دو المپیک 1972 و 1976 در ترکیب تیم ایران بود و همراه با تیم ملی، قهرمان جام ملت های آسیا 1976 شد.

فکر می‌کنید این لیست ناقص است؟ آن را کامل‌تر کنید...